Stránka 1 z 1

Jaký materiál středového labyrintu

Napsal: 10. 12. 2023, 4:57
od Svehli486
Zdravím, věděl by mi někdo poradit z čeho udělat tento středový labyrint ? Je to na předválečnou ČZ. Originál po vzití šponky se mi zdá být mosaz. Za každou radu budu vděčný. ObrázekObrázek

Re: Jaký materiál středového labyrintu

Napsal: 12. 12. 2023, 12:36
od ves178
Materiál ti sice neporadím, mohu ti poradit někoho kdo tyhle věci hojně opravuje, zkus hledat Motoservis Petra

Zaslechl jsem něco o těsnicích labyrintech s pístními kroužky, nemáte s tím někdo zkušenosti nebo foto, nebo nějaký výkres

Re: Jaký materiál středového labyrintu

Napsal: 12. 12. 2023, 1:38
od fmodel
Běžně dělám, jen ty kroužky beru z Buzuluku bez zámků tedy na 4t. Nakreslit si to musíš sám podle rozměrů co potřebuješ .

Re: Jaký materiál středového labyrintu

Napsal: 12. 12. 2023, 4:45
od Reinkarnace
Buzuluk není zavřený?

Re: Jaký materiál středového labyrintu

Napsal: 12. 12. 2023, 4:48
od r4cv
Ako pôvodne fungoval ten labyrint na vrchnej fotke? to sú len drážky a otvor je kalibrovaný s nejakou vôlou? koľko je tá vôla?

Re: Jaký materiál středového labyrintu

Napsal: 12. 12. 2023, 5:09
od Svehli486
Ano, čep je broušený nominální průměr 34, díra v labyrintu je poškozená takže to nejde s jistotou změřit ale něco kolem desetiny. Na novým labyrintu bych udělal vůli 0,05-0,07 ale nejsem si jistý.

Re: Jaký materiál středového labyrintu

Napsal: 12. 12. 2023, 5:35
od fmodel
Reinkarnace píše: 12. 12. 2023, 4:45 Buzuluk není zavřený?
Ty jedou ve velkým dál,teda jestli se za rok něco nezměnilo.

Re: Jaký materiál středového labyrintu

Napsal: 12. 12. 2023, 8:06
od Dawe
ves178 píše: 12. 12. 2023, 12:36 ...Zaslechl jsem něco o těsnicích labyrintech s pístními kroužky, nemáte s tím někdo zkušenosti nebo foto, nebo nějaký výkres
Timhle zpusobem se tesni centralni skrin turbodmychadel (Central Housing Rotary Assembly) s lozisky od turbiny a kompresoru. Je to porad princip labyrintu. Krouzky jsou typicky dva, ale muze byt i jeden. Byvaji i bez zamku, jen na plocho, sedi na vnejsim prumeru ve skrini, a s hridelem se toci to sedlo s drazkama (dural). Radialni vule na prumeru drazka krouzek tam zavisi od rozsahu teplot a velikosti, ale je velka i pres dve desetiny - profuk je tam pak pres 10L/min pri pretlaku 2bar. Stranova je vyrazne mensi.

Obrazku bys na netu nasel dost (muzes hledat CHRA piston rings), prikladem :
Obrázek
Obrázek

Re: Jaký materiál středového labyrintu

Napsal: 13. 12. 2023, 7:04
od ves178
Díky chlapi za nakopnutí, teď u vím co mám hledat