3D Design

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Uživatelský avatar
garulus
Příspěvky: 462
Registrován: 21. 8. 2009, 1:10
Bydliště: United Kingdom(England)
Kontaktovat uživatele:

18. 4. 2011, 1:05

Tak len tak z roztopaše sem dávam môj návrh malej CNC frézky. Asi ju nikdy neurobím,ale aspoň sa pochválim svojou možno zbytočnou prácou, a možno to niekoho inšpiruje. :)
Prikladám aj zipnute dáta v SolidWorks 2011 formáte.

Čo takto vlákno 3D modeli/design? :wink:
Přílohy
Render2
Render2
Render1
Render1
Emil.zip
(27.63 MiB) Staženo 217 x
PBr
Příspěvky: 946
Registrován: 16. 6. 2007, 8:21
Bydliště: Slovensky Grob
Kontaktovat uživatele:

18. 4. 2011, 8:57

Kiezby som tak vedel kreslit...:) Trvalo mi to chvilku, kym som pochopil, ze voziky na Z osi su "zrkadla" :)
Inak preco sa nechces pustat do stavby?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22413
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

18. 4. 2011, 9:20

clovece tak takhle by to nefungovalo
vzdyt ty tam nemaj jedinej sroub :-DDDD
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

18. 4. 2011, 10:29

Jsi moc velkej detailista, šrouby se řeší kusovníkem, já bych k tomu měl jiný a podstatnější připomínky.
Uložení lineárního vedení, lepší vyřešení uložení šroubu Y, tak jak to je, bude výrobní problém, v návrhu by měl vyřešit zrovna krytování, vsadil bych boty, že by ve výrobě museli potom přivařovat držáky pro kryty a nebo dělat jiný vylomeniny.

Jinak jako konstrukční cvičení pro ukrácení několika chvil určitě dobrý.
Mad_BOXs
Příspěvky: 1417
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

18. 4. 2011, 10:37

Lepší vyřešení uložení šroubu Y ?? A co ostatní šrouby, ty jsou OK? Vždyť je to konstrukčně stejný.
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

18. 4. 2011, 12:55

Myslel jsem na Y ten hrb na jedné straně portálu, možná by se to nějak vyrobit dalo, dalo by se i zapustit do ploch všechny domečky pro posuvové šrouby, ale dělat ty výrobky bych ani za prase nechtěl.
Uživatelský avatar
garulus
Příspěvky: 462
Registrován: 21. 8. 2009, 1:10
Bydliště: United Kingdom(England)
Kontaktovat uživatele:

18. 4. 2011, 12:57

To: Pbr

Mňa naučil najviac video VTN SolidWorks tutorial. Ale aj ja youtube sa dá nájsť veľa dobre urobených videí. Ale úplne najlepšie by bolo, keby ti niekto kto vie v SW kresliť ukázal ako sa v takomto programe „rozmýšľa“ a pracuje a dovolím si tvrdiť,že za par hodín by si už vedel ako na to, a zvyšok by si objavoval sam.

Inak tie “zrkadielka”,no tak to je iba blbý render. Moc som sa stým nehral,ale chcel by som aby to vyzeralo menej lesklo ale dobre osvietene. Mate niekto obľúbenú scénu pri rendrovani? :roll:

Všetkým ostatným:

Nebojte sa nejdem to robiť :!:
Myslím že prvá veta tohto vlákna to všetko celkom dobre vystihuje :arrow:

Ale keby sa vám chcelo, tak by sme mohli spoločne navrhnúť nejaký koncept frézky. Stanoviť si základne parametre..... A prezentovať to ako open source projekt. Viem že sa tu na spoločne projekty neveri, ale aspoň takto virtuálne? Určite by sme sa niečo priučili (aspoň ja teda), a na konci aj dobre pohádali. :D Čo Vy na to páni kritici? :D
Mad_BOXs
Příspěvky: 1417
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

18. 4. 2011, 2:48

Náhodou, mě se to konstrukčně líbí. jen je vidět, že dotyčnému asi trochu chybí praxe z výroby, jinak by to takhle nenakreslil.
Ty jednotlivé osy, kdyby se daly do výroby, tak by tam bylo asi hodně odpadu. A jak známe, tak odpad je snížení užitné hodnoty. Když musím nakoupit 100kg materiálu a pak z něj 50% vyhodím, tak to finančně bolí. A toto je příklad.

Znám takto řadu konstruktérů, co něco nakreslí, ale už to nejde vyrobit, možná tak někde na obráběcím centru, ale ruku na srdce, kdo ho má?
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
garulus
Příspěvky: 462
Registrován: 21. 8. 2009, 1:10
Bydliště: United Kingdom(England)
Kontaktovat uživatele:

18. 4. 2011, 3:14

Máš úplnú pravdu. Nemám žiadnu prax. :(
No čo sa tyká toho odpadu,tak ak si si stiahol môj návrh,tak si si asi všimol, ze som jednotlive diely nazval odliatok 1,2... Keď som si to tak kreslil prvotná myšlienka bola že by to boli odliatky z hliníku.... A áno muselo by to byť urobene na nejakom profi stroji. Prosím nespúšťajte na mňa hneď iba kritiku, a neberte to všetko príliš vážne. Garulusko si len tak kresli a snivá. :D
Ruku na srdce, veď čas strácame aj väčšími blbosťami

Ale teraz som naozaj „nažeravený“ urobiť nejaký poriadny návrh....
Mad_BOXs
Příspěvky: 1417
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

18. 4. 2011, 3:29

Hned v prvni větě jasně píšu, že se mi to líbí. Takže to neber nijak osobně. Je mi jasné, že z toho máš radost, jako snad každý, ale jak vidíš, hned jsem tě odhalil. Každý si musí trochu té kritiky vytrpět, jinak máš klapky na očích a dopředu tě to neposune. Vždy je lepší to nechat zkonzultovat. Víc hlav, víc rozumu a výsledek se dostaví.
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
garulus
Příspěvky: 462
Registrován: 21. 8. 2009, 1:10
Bydliště: United Kingdom(England)
Kontaktovat uživatele:

18. 4. 2011, 4:39

V pohode. :wink: Ja som rád, a netrpím predstavou že som borec a nikto mi nemá čo radiť. Práve naopak.

Ja len nechcem aby sa to v tomto vlákne a práve tato moja konštrukcia brala veľmi vážne. Už aj tak ma prekvapilo koľko ludi si to stiahlo... :shock: (nejdem to vyrábať!!!)
Ja mám rád pozerať si nápady a konštrukcie iných a keď už nemôžem prispieť inak, tak aspoň takto.

Mne sa páči že je to s takých pomerne masívnych kusov. Myslím že to nieje na škodu, práve naopak. Aj tie zaoblenie tomu dávajú šmrnc...však nech to aj oku lahodí, nie?

Navrhovali by ste zafrézovať ložiskové domčeky, alebo je to zbytočne? Lineárne vedenia by som asi tiež už príliš neriešil, možno ich zafrézovať trochu nižšie(myslím že som ich tu dal iba 2mm)

Skorej by ma zaujímalo,ako docieliť pravouhlosť takejto konštrukcie.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

18. 4. 2011, 6:23

Když chceš sdílet, tak to ulož do stepu. Jinak to moc lidí neotevře. Jinak na první návrh to není vůbec špatný. Jen tak dál.
Uživatelský avatar
garulus
Příspěvky: 462
Registrován: 21. 8. 2009, 1:10
Bydliště: United Kingdom(England)
Kontaktovat uživatele:

18. 4. 2011, 6:47

Tak ja by som ti to uložil do čoho len budeš chcieť, ale načo? :shock: Ved to súčiastku po súčiastke ako celok len ťažko ohodnotíš,nie? Alebo si to myslel ako celok? (to by sa asi môj laptop zapiekol) :D

Je mi ľúto že diskriminujem používateľov iného softvéru, ale mali si lepšie vybrať. SolidWorks forever! (toto je len vtip...prosím nereagovať) :D :D :D


Napíš ako to chceš a ja ti to spravím.
Uživatelský avatar
garulus
Příspěvky: 462
Registrován: 21. 8. 2009, 1:10
Bydliště: United Kingdom(England)
Kontaktovat uživatele:

18. 4. 2011, 7:11

Tak to nebola taka tragédia a uložilo to celkom rýchlo, ale následne otvorenie v solide bola nočná mora. (potrebujem poriadnu workstation) :(

Dúfam ze to bude OK
Přílohy
Emil.zip
(2.58 MiB) Staženo 139 x
Uživatelský avatar
garulus
Příspěvky: 462
Registrován: 21. 8. 2009, 1:10
Bydliště: United Kingdom(England)
Kontaktovat uživatele:

7. 5. 2011, 11:18

Tak zas nieco
Přílohy
Frame 8.JPG
Frame.zip
SolidWorks2011
(11.03 MiB) Staženo 140 x
Frame 9.JPG
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“