FANUC a knihovna programu

diskuze tykajici se ridicich systemu a software komercnich CNC stroju
Odpovědět
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

6. 1. 2012, 7:45

Zdravim vsechny,
chci vytvaret programy a nevim, jak udelat knihovnu programu, co se pravidelne opakuji.
U Haidenhainu to resim odresarem vyrobku a podadresarem dilce. Nekdy i 4 podurovne.
Fanuc stromovou knihovnu neumi a dokonce neumi i dlouhe nazvy programu, natoz pismena.

Mate nejaky napad, jak problem resit? Vyroba je opakovatelna kazdy mesic a programu je vice jak 300. Tak mam strach, ze se zamotame.
krnak11
Příspěvky: 109
Registrován: 29. 1. 2011, 9:26
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

7. 1. 2012, 9:22

Zdravím.
Tenhle problém na fanuku jsem pořešil
přez PC.Mám tam knihovnu programu kde
zadám číslo vykresu nebo název součástky
a samo mě to najde číslo programu.Vlastně to mám
taky jako zalohu programů.
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

21. 1. 2012, 5:01

krnak11 píše:Zdravím.
Tenhle problém na fanuku jsem pořešil
přez PC.Mám tam knihovnu programu kde
zadám číslo vykresu nebo název součástky
a samo mě to najde číslo programu.Vlastně to mám
taky jako zalohu programů.
Mohl bys prosim upresnit jak to resis?
Predem diky
Janac
Příspěvky: 2
Registrován: 2. 9. 2012, 4:02

2. 9. 2012, 4:07

Od verze 32i už systém knihovnu podporuje, ale bohužel má tolik fce navíc že je dost pomalý.
Pokud máš dost podobné programy řešil bych to Makro instrukcemi resp. jeden program univerzalní.
Kdysi jsem si udělal takový programek pomocí HTML, kde jsem měl uloženy názvy výkresu a podle toho mi to vyhledalo k jakému to patří názvu programu (Oxxxx),
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

5. 9. 2012, 4:09

Janac píše:Od verze 32i už systém knihovnu podporuje, ale bohužel má tolik fce navíc že je dost pomalý.
Pokud máš dost podobné programy řešil bych to Makro instrukcemi resp. jeden program univerzalní.
Kdysi jsem si udělal takový programek pomocí HTML, kde jsem měl uloženy názvy výkresu a podle toho mi to vyhledalo k jakému to patří názvu programu (Oxxxx),
To, ze je pomaly souhlasim. S knihovnou programu je to na h....
Tak jsem to musel resit na externim PC. Potrebuji trideni podle cisla vykresu tzn. 10 cisel (znaku). Fanuc zvlada jen 4 cisla, coz je o nicem.
Do poznamky si pisu nazacatek jeste cislo vykresu, to aby nedoslo k zamene. A datum posledniho overeni programu.

Chci jit v utery na strojak a zajimat se o PLM. Pry to neco resi. Tak uvidim.
Janac
Příspěvky: 2
Registrován: 2. 9. 2012, 4:02

6. 9. 2012, 7:20

Polesovsky píše:
Janac píše:Od verze 32i už systém knihovnu podporuje, ale bohužel má tolik fce navíc že je dost pomalý.
Pokud máš dost podobné programy řešil bych to Makro instrukcemi resp. jeden program univerzalní.
Kdysi jsem si udělal takový programek pomocí HTML, kde jsem měl uloženy názvy výkresu a podle toho mi to vyhledalo k jakému to patří názvu programu (Oxxxx),
To, ze je pomaly souhlasim. S knihovnou programu je to na h....
Tak jsem to musel resit na externim PC. Potrebuji trideni podle cisla vykresu tzn. 10 cisel (znaku). Fanuc zvlada jen 4 cisla, coz je o nicem.
Do poznamky si pisu nazacatek jeste cislo vykresu, to aby nedoslo k zamene. A datum posledniho overeni programu.

Chci jit v utery na strojak a zajimat se o PLM. Pry to neco resi. Tak uvidim.
Ja jdu ve středu snad, ale vloni mě moc nezaujal, co myslíš zk. PLM?
Já píšu programy postupně od O0001 atd. do sešitu si vždy program napišu i nazev, a navykres napíšu číslo programu. V programu mám jak říkáš čislo programu pak nazev, potom datum vytvořeni, datum posledni aktualizace, a pak seznam pouzitych nastrojů, : (N10 T0101 Trigon 0,4) atd.
Potom mi každy blok začina číslem N10, N20 .... a končí M1 tím je program čitelnějsí a kdykoli jde bez obtiží zastavit i vyvolat po každe operaci, ale to je tročku mimo misu.
Mrkni na http://www.youtube.com/watch?v=XfbfiKvdHH4 ukázka meho programu
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

6. 9. 2012, 8:07

Janac píše:Ja jdu ve středu snad, ale vloni mě moc nezaujal, co myslíš zk. PLM?
Já píšu programy postupně od O0001 atd. do sešitu si vždy program napišu i nazev, a navykres napíšu číslo programu. V programu mám jak říkáš čislo programu pak nazev, potom datum vytvořeni, datum posledni aktualizace, a pak seznam pouzitych nastrojů, : (N10 T0101 Trigon 0,4) atd.
Potom mi každy blok začina číslem N10, N20 .... a končí M1 tím je program čitelnějsí a kdykoli jde bez obtiží zastavit i vyvolat po každe operaci, ale to je tročku mimo misu.
Mrkni na http://www.youtube.com/watch?v=XfbfiKvdHH4 ukázka meho programu
To co rikas, tak tak jsem delal pred 10 lety. Ted to mam slozitejsi. Mas tri frezovaci centra s relativne ruznymi systemy. Jeden vyrobek, nekdy i modyfikace vyrobku. Do toho pani vyzkumnici chteji i varyantu, co byla pred rokem.
Potrebujes archyvovat vykresy, postupy, pripominky k technologii, poznamky pro obsluhu, ekonomiku pri poctu urciteho mnozstvi kusu, technicke navrhy pro pristi serii, poznamky zavad pri vyrobe a jejich reseni.
K tomu pridas dalsi soustruznicka centra :roll: a mas z toho gulas. :wink:
Loni na veletrhu jsem od Simenzu nasel PLM reseni a ucastnil se CADfora http://konference.cadforum.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; . Tam jsem poznal , ze jsou druzi uz kousek dal a sesit v dobe PC uz moc nestaci.
Na strojaku nebo na CADforu jdu znovu na "Data pod kontrolou - Autodesk Vault a PLM cloud řešení - živá ukázka a nedokumentované tipy (CAD Studio)"
Ne hned kupovat, ale podivat se jak to delaj druzi.
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

6. 9. 2012, 8:10

modyfikace, varyanta a archyvovat takhle v jedný, dvou větách pěkný :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „Ridici systemy“