Vertikální hlava FaU3.

Vse o konvencnich frezkach, ne o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
nemo
Příspěvky: 476
Registrován: 8. 9. 2008, 7:31
Bydliště: Kralupy N.Vltavou

14. 11. 2012, 9:07

Ahoj,
instaloval jsem na frézku Fa3U vertikální hlavu s ISO 30. Dal jsem ji na horní rameno a řídím ji frekvenční měničem.Má ovšem kluzná pouzdra, tak se chci zeptat, zda ji někdo má také, čím maže, jak často a zda je normální hlučnější provoz. Také nevím, kolik snese dlouhodobě vyšší otáčky ( 1000 ot.min.), mám pocit, že bych měl být opatrnější .
Díky za každou radu a informaci.
N.
Není vedení jako vedení.
nemo
Příspěvky: 476
Registrován: 8. 9. 2008, 7:31
Bydliště: Kralupy N.Vltavou

15. 11. 2012, 6:12

Nikdo nic....????
Není vedení jako vedení.
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

17. 11. 2012, 10:40

Jede přes měnič, ale ten máš na hlavním motoru, že? Ona totiž ta hlava mám pocit má obyčejné kuželové kola s rovnými zuby. Ty při 1000 určitě budou dělat kravál. Bude to asi ta křížová co se montuje na 3 M16ky, já tam mám rovné zuby a je to originál.

Kluzné ložiska se mají mazat řidším olejem (ol-j22 nebo ještě řidší p3cf - vřetena brusek - vysoké otáčky) jsou tam mazničky na píchačku, ale jestli to nebude pak utíkat a nepojede to na sucho. Tak bych možná zkusil něco hustšího, nebo třeba i lepší vazelínku. Když se bude vřeteno hřát tak, že tam neudržíš ruku tak zkusit něco jiného. Že se trochu ohřeje je normální.
Taky může být problém v seřízení ložiska. Jsou tam kuželové pánve a celá vůle se dělá maticí a kontramaticí. S tím jsem si hrál dost dlouho.
Sběratel strojů :-)
nemo
Příspěvky: 476
Registrován: 8. 9. 2008, 7:31
Bydliště: Kralupy N.Vltavou

17. 11. 2012, 11:57

Měnič mám na motoru speciálně pro křížovou hlavu, která je nezávisle uložená na horním ramenu. Možná ta rovná kuželová ozubení opravdu dělají randál, já jsem je mazal vazelínou, právě proto, aby neprotekl olej..
Není vedení jako vedení.
Odpovědět

Zpět na „konvenční frézky“