vysloužilé digitální šupléry

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
chb
Příspěvky: 3874
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

3. 9. 2013, 12:39

Thomeeque píše:Zatim ne, ale je to v plánu, pak dám vědět.
tak jak to vypadá - v čem jsou horší než první jakost ?
je nějaký viditelný rozdíl ? - tedy měřitelný rozdíl ?
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
stihacka
Příspěvky: 117
Registrován: 19. 1. 2012, 3:06
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

7. 9. 2013, 11:10

Tak ja trochu obhajim Lidlovky, jednu jsem kupoval cca 2 roky zpet, tam to bylo fakt o prsty, sileny otrepy, zacistil jsem ji a je ok, ale treba ted jsem vzal dalsi kdyby se ta puvodni podelala a tam je kvalita zpracovani podstatne lepsi i kdyz ne perfektni, dalsi vec ze ma velkou baterku a drzi co jsem ji koupil, presnost je taky ok, vse co jsem mel presne brouseny a mereny na radoby kvalitnejsich meridlech zmerila uplne stejne.
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 828
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

7. 9. 2013, 8:33

Bohužel lidlovky mají takovou nectnost.Po vypnutí (automaticky či ručně) a zapnutí si jaksi nepamatují hodnotu tj. začínají znovu od nuly, i když jsou třebas v půli. Mám k nim ještě sometku a ta to nedělá-pamatuje si. A bráchovi jsem koupil tuto http://www.eva.cz/zbozi/45456/meritko-p ... digitalni/" onclick="window.open(this.href);return false; -ta je celokovová a taky si pamatuje.
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 9386
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

9. 9. 2013, 3:38

chb píše:
Thomeeque píše:Zatim ne, ale je to v plánu, pak dám vědět.
tak jak to vypadá - v čem jsou horší než první jakost ?
je nějaký viditelný rozdíl ? - tedy měřitelný rozdíl ?
Ahoj, sorry, měření proběhlo už před nějakou dobou, ale dovolená a tak..

Pocitově velice solidní, výborně opracované, seřízené (zjevně vyráběné s úmyslem prodávat za cenu první třídy nikoliv druhé :)).

Měřili jsme tři vnější délky (10mm, zhruba půlku a zhruba 90-100% nominálního rozsahu; johansonky) a tři vnitřní průměry (7.75, 10 a 15mm; nějaká ložiska). Na hloubkoměr jsme se vyprdli.

Všechny tři 200mm a obě 300mm při všech měřeních do dvou stovek.

Relativně slabší byly 150mm verze, u obou jakoby malinko (o stovku) lítala už nula, jakoby nebyly až tak dobře seřízené (u první jsme naměřili u jednoho vnitřního průměru odchylku 4 stovky, pak se "v ní něco hnulo" a dělalo se druhé měření, druhé měření už bylo do dvou stovek všude, nejspíš by jí stačilo jen malinko dotáhnout a taky bude v cajku). Druhá má jako jediná opravdu prokazatelný problém, čelisti pro vnitřní měření se malinko rozjíždějí, je to vidět i pouhym okem, naměřený rozptyl u stejné díry podle hloubky zasunutí byl asi šest stovek. Tu jedinou mi nebude líto rozřezat na DRO experimenty, u ostatních by to asi byla svatokrádež :)

Btw. hodnotil a měřil ostřílený borec, já jen zapisoval.

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „Nákup“