SolidWorks alebo Inventor (porovnanie)

CAD software, shareware, freeware
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8178
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

28. 10. 2012, 7:02

Polesovsky píše:To, ze se obchodnici snazi udelat ze svych klientu vazali - je smutne. Proto dam prednost programu s hard klicem a uz NE klic prostrednictvim internetu.
To jako že když si nebudete platit maintenance, že prodejce odmítne resetovat licenci když třeba havaruje počítač? Přiznám se, že se mi to moc nezdá, minimálně proto, že by se to rychle rozkřiklo. Ale slyšel jsem tenhle názor už několikrát, dokonce i v radikální verzi, že si nebude kupovat chráněný software, od kterého se nedá sehnat crack :-)
Naposledy upravil(a) prochaska dne 28. 10. 2012, 9:37, celkem upraveno 1 x.
Aleš Procháska
5axis
Příspěvky: 39
Registrován: 28. 8. 2012, 4:10

28. 10. 2012, 7:16

...taky jsem to moc nepochopil jak to vlastně myslel, zřejmě měl na mysli, že si koupí firma nějaký program a pak každé tři měsíce si musí neustále aktualizovat klíč.
Tohle už však funguje dávno :) ...taková trošku vypočítavost od prodejců, je to taková reakce na CRACKy...Nebo měl na mysli, že si firma pronajme nějaký program za menší poplatek a když programátor nebo konstruktér bude chtít něco vyrobit, vymodelovat, tak to udělá někdo za něj třeba v émerice, s tím se už trošku experimentuje, je to prý budoucnost, ale nedokážu si představit, že se to chytne masivně. To by pak mohl být konstruktér a technolog v podstatě i manažer, který nerozezná kouli od krychle :)
TOMAX
Příspěvky: 116
Registrován: 25. 5. 2010, 8:34
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

29. 10. 2012, 6:57

Nechcelo sa mi to čítať úplne cele :D no hneď 2hy príspevok vo mne vyvolal zmiešané pocity, čo sa týka kúpi SolidWorksu aj keď si niekto kúpi verziu 2012 tak ma verziu 2013 grátis v rámci podpory ktorá je na rok zdarma ( aspoň takto to ma vyriešene schier technik na Slovensku a aj Solid vision v CZ ). Poznám ľudí čo majú HSMWorks sa keď sa prišli pozrieť na to ako sa pracuje v SolidCame zhodnotili že to HSM je síce lacnejšie ale v niektorých prípadoch sa to nevypláca ( nie je to vždy tak, niekomu to proste vyhovuje / stačí ) už mam za sebou SolidCAM 2007 až po 2011 a nikdy to s novou verziou nebolo také ľahké ako sa hovorilo a nie je to prípad výhradne solidcamu. Čo sa týka podpory radšej by som si nechal odrezať ruku ako povedať krivé slovo, ja som na 100% spokojný v prípade problému či už s tým že si s niečím neviem rady v SW alebo SC mam odpoveď a riešenie zvičajne do 1-2 hodín ( a to nie sme žiaden veľký zákazník ) a v najhoršom to mam na druhy deň v mailovej schránke. odlaďovanie pstprocesoru bolo bez najmenších problémov na sústruh nám ho spravili za cca 4 hodiny a už sa dolaďoval len 1x ale aj to len kôli tomu že ja som chcel aby dialóg vyzeral trochu inak ( povodne v ňom bol trochu dordel z môjho pohľadu, ja som zvyknutý na inú stavbu programu ) na 5 osu frézu to mali za cca 10 hodín a menil sa asi 5x ale všetky moje pripomienky boli vyriešené radovo do 2 hodín... Zatiaľ mam skúsenosti len s Solid Worksom, SolidCamom a EdgeCamom ale ja by som nemenil, je to len môj osobný názor a skúsenosť.
SolidWORKS 2012 + SolidCAM 2012
-
CNC sustruh pohánanými nástrojmi
5oska DMU eVo 40
a nejaké tie 3osé mašinky :)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8178
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

29. 10. 2012, 9:13

5axis píše:když programátor nebo konstruktér bude chtít něco vyrobit, vymodelovat, tak to udělá někdo za něj třeba v émerice, s tím se už trošku experimentuje, je to prý budoucnost, ale nedokážu si představit, že se to chytne masivně.
Mně by se to (někdy) líbilo. Tipuju, že tak 99 % toho co konstruuju už někdy někdo vymyslel, a ne jednou :-) Jenže je nemožné to najít, protože jsou to většinou drobnosti se kterými se nikdo do literatury ani na patentový úřad nežene :-) Takže nezbývá, než to vymyslet znova. Ale kdybych někomu řekl "potřebuju přetlakový ventil, celoplastový, P=100 Pa, Q=15 L/min" a on mi za deset dolarů poslal model, tak bych ani nebyl proti :-)
Aleš Procháska
_Zbysek_
Příspěvky: 8
Registrován: 8. 11. 2012, 8:51

10. 11. 2012, 5:09

to jsou story tady :D ... hele mám na Vás dotaz....na netu jsem se dočetl, že uplně první plně implementovaný CAM co je v jádru v Inventoru je SolidCAM ( tím pádem přejmenovaný na InventorCAM ) .... je to pravda ? ostatní prý nejsou originál certifikovaný jako InventorCAM....tak jak je to :-) děkuju ....
5axis
Příspěvky: 39
Registrován: 28. 8. 2012, 4:10

10. 11. 2012, 5:41

asi takto: plně certifikovaný CAM je vždy ten, který platí nejvíce peněz :) je to hlavně o penězích. Když už jsme u těch penězí, zkus třeba Spaceclaim, je levný a má 4D :) ....Inventor ani Solidworks to prozatím nemá, snad v roce 2013 by tyto CADy mít tuto technologii, jsem na to zvědavý.
vozbrouk
Příspěvky: 43
Registrován: 5. 11. 2011, 9:05

21. 9. 2013, 4:04

Tak je rok za námi, kdy jste tady v srpnu 2012 psali o Solidworksu jak jde do kopru
a tím pádem o HSMWorksu a Solidcamu. Dále,. že není dobrý čas na nákup Camu, at se chvíli počká.

Co si myslíte po roce? Máte stejný názor? :-)
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

22. 9. 2013, 10:35

vozbrouk píše:Tak je rok za námi, kdy jste tady v srpnu 2012 psali o Solidworksu jak jde do kopru
a tím pádem o HSMWorksu a Solidcamu. Dále,. že není dobrý čas na nákup Camu, at se chvíli počká.
Co si myslíte po roce? Máte stejný názor? :-)
Jo...jo. Byla to nafouknuta bublina od konkurence.
Jen kdyz jsem poslouchal na predvadecce Delcamu jak HSMko krachuje a uz nemaji konkurenci u SolidWorksu. Tak jsem byl z toho rozpacitej.
Pozdeji jsem navstivil od DelCAMu jejich provoz s CNC stroji a byl jsem prekvapen kolik shaneji lidi na CNC frezky a CNC soustruhy. Po naborovem rozhovoru a prohlidce firmy jsem poznal, ze nemaji na vyplaty a jsou na tom velmi spatne.
Je to takova "Garazova" firma, ktera muze do tydne ukoncit svuj provoz.
A to jsem jim drive hodne fandil.

Pokud chces provest nakup CAMu, prvne zvaz co chces delat. Co od CAMu ocekavas. Neni totiz CAM jako CAM a nikdo neumi vsechno.
Druhou vec - pokud se rozhodnes pro urcity soft, tak zvaz jeste od koho jej koupis. Jsou prodejci, kteri Ti jej prodaji a pak uz na tebe serou. "Vzdyt program je intuitivni a pochopi jej kazdy blbec".

Pokud chces CAM pro soustruh. Podivej se na GIBBS od pana Stanka. Neznam nic lepsiho.

Na frezky je to slozitejsi. Musis se hodne dopredu rozhodnout co budes delat a s jakym systemem na CNC stroji bude CAM spolupracovat. :wink:
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8178
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

22. 9. 2013, 12:00

vozbrouk píše:Tak je rok za námi, kdy jste tady v srpnu 2012 psali o Solidworksu jak jde do kopru
a tím pádem o HSMWorksu a Solidcamu. Dále,. že není dobrý čas na nákup Camu, at se chvíli počká.

Co si myslíte po roce? Máte stejný názor? :-)
Nee :-) Byl jsem sice dost otrávený z akvizice HSMWorks Autodeskem a obával jsem se, že HSMWorks převezme autodeskovský model zacházení s názory uživatelů, ale přesto jsem si nemyslel, že HSMWorks skončí :-) Naštěstí to HSMWorks ustál docela slušně, SolidWorks přestal vysílat své blouznivé ideje o migraci na cloudové jádro a pořád je to pro mě nejlepší kombinace :-)
Aleš Procháska
Odpovědět

Zpět na „CAD“