Solidworks - razitko na vykresu

CAD software, shareware, freeware
Odpovědět
tralalacz
Příspěvky: 63
Registrován: 5. 12. 2010, 1:23

4. 12. 2013, 5:01

Dobry den,
potrebuji vytvorit vykresy s razitkem na vykresu viz priloha.
Prazdny vykres nejak udelam, ale nemohu zde promitnout dil.
Pri nacteni dilu se mi format listu , ktery byl v meritku 1:1, zmeni na meritko 1:2. Razitko se mi rozpadne.
Texty jsou porad v meritku 1:1
Ramecek tabulky - razitka je v meritku 1:2.

Poradi mi nekdo jak zachovat razitko a vkladat pohledy modelu?

Predem dekuji
Výkres1.DWG
(272.41 KiB) Staženo 338 x
Mad_BOXs
Příspěvky: 1418
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

4. 12. 2013, 5:46

To jdeš na to úplně špatně. Razítlo výkresu musí být v šabloně výkresu. A hlavně musíš dát "vytvořit výkres z dílu, pohledej ikonku, je to taková mini výkres se šipkou.
Tady najdeš vše potřebné http://solidworksforum.svobodne.net/sea ... p9qh-Vw5EM" onclick="window.open(this.href);return false;
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8177
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

4. 12. 2013, 6:09

Když je správně udělaný Sheet Format, tak se ani nemusí nutně používat to vytvoření výkresu z dílu, ono si to samo doplní vazby podle prvního odkázaného modelu. Ale je to tak samozřejmě pohodlnější.
Aleš Procháska
tralalacz
Příspěvky: 63
Registrován: 5. 12. 2010, 1:23

4. 12. 2013, 6:28

prochaska píše:Když je správně udělaný Sheet Format, tak se ani nemusí nutně používat to vytvoření výkresu z dílu, ono si to samo doplní vazby podle prvního odkázaného modelu. Ale je to tak samozřejmě pohodlnější.
Jak ten Sheet Format vytvorim?
Diky
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8177
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

4. 12. 2013, 7:24

Na ploše výkresu klikneš pravým tlačítkem a dáš Edit Sheet Format (nevím jak je to česky). Nakreslíš tam cokoliv, ukončíš a dáš File/Save Sheet Format. Při příštím načtení už bude to co jsi nakreslil k dispozici. Ale je tam spousta možností, chce to nastudovat si je v nápovdě nebo tutorialu, já tam mám udělané automatické načtení názvu a popisu součástky, materiálu, hmotnosti, katalogového čísla a tak.
Aleš Procháska
Mad_BOXs
Příspěvky: 1418
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

4. 12. 2013, 7:43

Taky mám přednastaveno a co hodně používám, tak je přednastavené třípohledy. Na jedno kliknutí hned vše zobrazeno a v základu i koty ze skici.
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
tralalacz
Příspěvky: 63
Registrován: 5. 12. 2010, 1:23

4. 12. 2013, 9:00

prochaska píše:Na ploše výkresu klikneš pravým tlačítkem a dáš Edit Sheet Format (nevím jak je to česky). Nakreslíš tam cokoliv, ukončíš a dáš File/Save Sheet Format. Při příštím načtení už bude to co jsi nakreslil k dispozici. Ale je tam spousta možností, chce to nastudovat si je v nápovdě nebo tutorialu, já tam mám udělané automatické načtení názvu a popisu součástky, materiálu, hmotnosti, katalogového čísla a tak.
Tak jsem to vytvoril, ale zase nemohu na tento list vlozit pohledy modelu (vyrobku).
zase nejaka chyba.
Diky predem za rady.
tralalacz
Příspěvky: 63
Registrován: 5. 12. 2010, 1:23

5. 12. 2013, 6:39

Mad_BOXs píše:To jdeš na to úplně špatně. Razítlo výkresu musí být v šabloně výkresu. A hlavně musíš dát "vytvořit výkres z dílu, pohledej ikonku, je to taková mini výkres se šipkou.
Tady najdeš vše potřebné http://solidworksforum.svobodne.net/sea ... p9qh-Vw5EM" onclick="window.open(this.href);return false;
Velke diky :wink: Tento pokus se podaril, jen nelze prepisivat nektere veci v tabulce. Takze pro kazdy vykres nova sablona. Ale jako provizorka to jde.

Sheet Format - asi delam nekde chybu pri vytvoreni. Nelze nacitat obrobek a nasledne vytvorit pohledy vykresu :(
Odpovědět

Zpět na „CAD“