CNC router koupě

Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22435
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 1. 2015, 1:49

Byva to tak ze jsou solidnejsi,
u jednoho klienta to tak ale nebylo. Prodali mu stroj kde tvrdili ze to jen zapne. Kdyz jsem videl obrazovku bylo uz na dalku jasne ze je vyfouknuta. Tim to zacalo. Konecny verdikt byl ze nejsou pouzitelne ani kabely. Takze i tam jsou smejdi. I kdyz patrne min.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
pivoda
Příspěvky: 28
Registrován: 2. 1. 2015, 7:14

7. 1. 2015, 3:03

robokop píše:Byva to tak ze jsou solidnejsi,
u jednoho klienta to tak ale nebylo. Prodali mu stroj kde tvrdili ze to jen zapne. Kdyz jsem videl obrazovku bylo uz na dalku jasne ze je vyfouknuta. Tim to zacalo. Konecny verdikt byl ze nejsou pouzitelne ani kabely. Takze i tam jsou smejdi. I kdyz patrne min.
Nechápu,jak někdo může koupit CNC stroj bez kontrolní předváděčky,kde se odzkouší všechny podstatné funkce a provede test obrábění na přesnost. To by to musel kupovat jako vadné na náhradní díly. Oni možná byli šmejdi, ale on byl s prominutím naivní hlupák.
Nám v Německu ochotně předvedli min pět strojů v chodu a je to běžná praxe. Pak je tam v hale v rohu pár mašin,kde je napsáno : "kupujete jak stojí a leží" a tam se opravdu nic netestuje. Ovšem cena je také jak za šrot.
havelaircraft
Příspěvky: 397
Registrován: 7. 5. 2014, 9:04

7. 1. 2015, 5:50

Máš nějaký tip kde se podívat v německu? Třeba odkaz na web?
Já němčině nevládnu.přesněji řečeno neumím nic takže by se musel z někým domluvit. ale spíše mi jde o to kde se podívat.
pivoda
Příspěvky: 28
Registrován: 2. 1. 2015, 7:14

7. 1. 2015, 6:37

havelaircraft píše:Máš nějaký tip kde se podívat v německu? Třeba odkaz na web?
Já němčině nevládnu.přesněji řečeno neumím nic takže by se musel z někým domluvit. ale spíše mi jde o to kde se podívat.
To funguje trošku jinak. Musíte se s obchodníkem předem domluvit, o co vlastně máte zájem,protože oni mají trochu specializaci.
Pak jedete do příslušného skladu,kde se daný stroj nachází. Obvykle je již připravený k prohlídce. Bohužel se stane, že některé stroje jsou od sebe stovky km a prohlídka dvou tří strojů zabere celý den a pěkně se projedete. My jsme tam strávili dva dny a objeli jsme tři sklady. První šok zažijete při vstupu do haly kde stojí desítky,nádherných strojů všech velikostí a tvarů.Každý má ceduli s parametry.
Cenu sdělí obchodník na požádání. Nejnepříjemnější je situace,kdy je stroj ještě v nějaké provozovně, která je často v likvidaci a vládne tam dusná atmosféra.Tam jsou nejméně ochotní a přístupní.Není to rovněž levná záležitost. Pokud nakoupíte,pak si obchodník za cestování s vámi nic neúčtuje, ale pokud jedete jen na čumendu,tak platíte od 20 do 40 Euro za hodinu.
Hledáte-li nějaké obráběcí centrum,nebo běžnou CNC frézku, máte šanci. Horší je to s atypickými stroji, ty se shání těžko.
Dáte obchodníkovi požadavek a on se vám ozve,když na něco vhodného narazí.
Pořádají se i jakési prodejní burzy,ale tam jsme se nikdy nedostali.
Neumíte-li německy, v mnoha případech uspějete i s angličtinou. Čeština se tam moc nenosí.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7230
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

7. 1. 2015, 8:13

havelaircraft píše:Máš nějaký tip kde se podívat v německu? Třeba odkaz na web?
Já němčině nevládnu.přesněji řečeno neumím nic takže by se musel z někým domluvit. ale spíše mi jde o to kde se podívat.
vyhledej si na strejdovi G .de used machines nebo gebraucht machine
vyběhne ti spousta obchodníků
často jen za registraci Ti budou posílat pravidelně aktuální nabídky
sháníš-li něco konkrétního, rozešli poptávku
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
nicecontrast
Příspěvky: 12
Registrován: 4. 12. 2014, 8:40

7. 1. 2015, 9:14

nc
Naposledy upravil(a) nicecontrast dne 3. 3. 2015, 7:03, celkem upraveno 1 x.
pivoda
Příspěvky: 28
Registrován: 2. 1. 2015, 7:14

7. 1. 2015, 10:01

Nevěšte hlavu. To je více než pět let stará historie. Třeba se úroveň čínské produkce zlepšila.
havelaircraft
Příspěvky: 397
Registrován: 7. 5. 2014, 9:04

7. 1. 2015, 10:14

nicecontrast-jaký stroj jsi si koupil? jestli to není tajné?
Případně pak můžeš poreferovat
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22435
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 1. 2015, 7:15

taky by me zajimalo
par stroju z ciny jsem uz predelal a nebo servisuju a neni to vetsinou zas az takovej srot
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
nicecontrast
Příspěvky: 12
Registrován: 4. 12. 2014, 8:40

9. 1. 2015, 7:24

nc
Naposledy upravil(a) nicecontrast dne 3. 3. 2015, 7:04, celkem upraveno 2 x.
havelaircraft
Příspěvky: 397
Registrován: 7. 5. 2014, 9:04

11. 1. 2015, 6:03

Co si myslíte o tomto stroji??
http://www.ebay.com/itm/Wood-CNC-Router ... 3f42e7d6fe
Cena je relativní,ale možná že reálná. Pokud jedou velkoseriovky tak proč by to nešlo. Každý výrobce dává slevy pokud se vezme větší množství kusů. a jestli si číňan objedná kamion vřeten taky nebude stát 12000 jako u nás.
Co se týče ceny,tak se stačí podívat na auta.jak moc je to složité zařízení a jak směšné peníze to stojí.
Kvalita asi nic extra,ale zase za ty prachy na obrábění překližky??
nicecontrast
Příspěvky: 12
Registrován: 4. 12. 2014, 8:40

11. 1. 2015, 8:48

nc
Naposledy upravil(a) nicecontrast dne 3. 3. 2015, 7:03, celkem upraveno 1 x.
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

12. 1. 2015, 6:32

[quote="havelaircraft"]Co si myslíte o tomto stroji??...

Já si myslím proč ne?Na překližku a dřevo...Risk to sice vždycky bude ale co naděláš.Někdo musí být první. :)

Nevypadá to nijak strašně.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5093
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

12. 1. 2015, 8:29

Já kupoval několik strojů na http://www.iehk.net" onclick="window.open(this.href);return false; a docela to šlo.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Kuppa
Příspěvky: 4
Registrován: 9. 3. 2014, 8:11

13. 1. 2015, 9:36


Protože tu na tohle ještě nikdo neodpověděl , hodím do placu 2 roky starou nabídku :

COMAGRAV MISTRAL 1000 (1050x1005 mm) - to je ten první odkaz

COMAGRAV MISTRAL 1000 (1050x1005 mm) 1 ks
370 000,00
hliníkový pracovní stůl s T-drážkami a vrstvou plastu, ArtCAM Express.
CNC multifunkční router COMAGRAV MISTRAL
COMAGRAV MISTRAL jsou počítačem řízené frézovací routery a gravírky s pracovní plochou od 685 x 990 mm do 1050 x 1005 mm a zdvihem osy Z 130 mm.
Charakterizuje je velice tuhá konstrukce kombinující ocel a slitinu hliníku, přesnost řezu a výkonnost. Stroje jsou poháněny krokovými motory na kuličkových šroubech ve
všech osách a mikrokrokovacím řízením PILOT. Pracovní stůl je zhotoven z hliníkových profilů s mechanickým upínáním do T-drážek a jeho povrch je chráněn vrstvou
pěněného PVC. Stroj je vybaven automatickým sensorem osy Z. V dodávce je zahrnut profesionální software na frézování a gravírování ArtCAM Express v českém jazyce.

Vřeteno COMAGRAV 730 W, CER, 24000 RPM, 1 ks
59 000,00
ER20
včetně frekvenčního měniče, 1 kleštiny 4 mm, klíčů.
Profesionální frézovací vřeteno COMAGRAV 730 W
Vřeteno s keramickými ložisky a maximálními otáčkami 24.000 RPM s plynulou regulací frekvenčním měničem. Vhodné pro frézování běžných materiálů. Mechanické
upínání nástrojů do kleštin ve standardu ER20. Chlazení vřetene vzduchovou turbínou na hřídeli. V dodávce je 1 kleština, matice a klíče k utahování.

Příprava pro odsávání prachu a špon 1 ks
6 825,00
Příprava pro odsávání
Doplňkové vybavení pro router k napojení odsavače pro odsávání prachu a špon. Různé varianty průměru napojení odsávací hadice podle výkonnosti frézky (31mm,
90mm, 125mm, ..)

Sprejový chladící systém 1 ks
5 750,00
s ohebnou hadicí
Sprejový chladící a mazací systém
Rozprašování kapaliny na frézovací nástroj pomocí stlačeného vzduchu. S regulací množství vzduchu a kapaliny. Ohebná hadice s přívodem slouží k navedení kapaliny
přímo k nástroji. Potřebná výbava pro frézování slitin hliníku, kde jinak dochází k nalepování špon na nástroj.

Držák pro diamant externí odpružený 1 ks
4 500,00

Veškeré ceny jsou bez DPH a ještě jednou upozorňuji je to nabídka stará skoro 2 roky, přesněji z 3.4.2013 .



A protože se tu pohybují lidé co tomu rozumí, poprosil bych o názor :

sháním gravírku na kámen a sklo . Našel jsem tohle : http://www.naradi-pro.cz/cnc-router-shg-1212" onclick="window.open(this.href);return false;
cena je velice zajímavá a rozměr plochy úžasný, pro mé potřeby. Jen vůbec netuším dle čeho se mám řídit když potřebuji frézovat do kamene ( předpokládám že sklo zvládne s příslušným diamantovým nástroje asi cokoliv co se točí. :) ) a teď je tu otázka : bude to stačit a nebo se mám raději podívat třeba po to Comagravu ?? Další otázkou je jak je to s nosností .Tenhle údaj se nedočtu snad nikde . Ale když to váží 550 kilo, tak by to snad kámen o max. hmotnosti cca. 100 kg mělo unést, aspoň doufám. :) A třetí otázkou je, jestli by případné doplňky jako třeba mazaní ( sklo ) nestály víc než ten Comagrav.

Předem díky za jakýkoliv názor. :)
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“