Propojení CNC strojů pomocí LAN

diskuze tykajici se ridicich systemu a software komercnich CNC stroju
Odpovědět
Doghi
Příspěvky: 85
Registrován: 30. 11. 2012, 5:39
Bydliště: Ostrava

5. 7. 2013, 6:32

Zdravím. Potřeboval bych poradit, jak zesíťovat CNC stroje na FANUCu. Nemám s tím vůbec žádné zkušenosti, takže každá rada je pro mě "zlatá".
Na dvou strojích mám LAN (RJ-45) a jako druhou možnost klasiku RS port. Mám celkem problémy se čtečkami CF karet, takže tato varianta mi připadá nejefektivnější.
SolidWorks 2014 + HSMWorks (Last development version)
Neznám slovo NEJDE. Buď to neumím nebo se mi nechce :D
Reznik
Příspěvky: 38
Registrován: 12. 9. 2009, 8:32

15. 7. 2013, 6:29

ot: zlaté CFka, já mám na strojich diskety 3.5"
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5219
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

22. 9. 2013, 10:46

Doghi píše:Zdravím. Potřeboval bych poradit, jak zesíťovat CNC stroje na FANUCu. Nemám s tím vůbec žádné zkušenosti, takže každá rada je pro mě "zlatá".
Na dvou strojích mám LAN (RJ-45) a jako druhou možnost klasiku RS port. Mám celkem problémy se čtečkami CF karet, takže tato varianta mi připadá nejefektivnější.
Už Ti někdo poradil ?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Doghi
Příspěvky: 85
Registrován: 30. 11. 2012, 5:39
Bydliště: Ostrava

22. 9. 2013, 4:39

Nějaké rady jsem dostal od firmy, co vyučuje FANUC, ale vše bez úspěchu :/
SolidWorks 2014 + HSMWorks (Last development version)
Neznám slovo NEJDE. Buď to neumím nebo se mi nechce :D
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5219
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

22. 9. 2013, 6:16

Doghi píše:Nějaké rady jsem dostal od firmy, co vyučuje FANUC, ale vše bez úspěchu :/
No kde jsi narazil.
Propojil jsi ty stroje přes nějaký switch ?
Nastavil jsi ip adresy ?

Tady jsem našel nějaké povídání:
http://www.cnc1.com/images/customer-fil ... ttings.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Na PC podle tohohle dokumentu má běžet FTP server.
To PC může tedy být cokoliv od Woken až po Linux.
Dalo by se s tím pohnout.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Doghi
Příspěvky: 85
Registrován: 30. 11. 2012, 5:39
Bydliště: Ostrava

22. 9. 2013, 6:35

Zkoušel jsem to připojit přímo 1 CNC na NB pomocí FTP serveru. Ten dokument nevypadá špatně. Práce je celkem málo, takže bych to mohl zkusit dle tohoto návodu.
CNC a NB jsem propojil, přes PING mi to hlásilo, že komunikaci mám obousměrnou, ale dále jsem se nedostal (přístup k souborům, ...)
SolidWorks 2014 + HSMWorks (Last development version)
Neznám slovo NEJDE. Buď to neumím nebo se mi nechce :D
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5219
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

22. 9. 2013, 8:31

Doghi píše:Zkoušel jsem to připojit přímo 1 CNC na NB pomocí FTP serveru. Ten dokument nevypadá špatně. Práce je celkem málo, takže bych to mohl zkusit dle tohoto návodu.
CNC a NB jsem propojil, přes PING mi to hlásilo, že komunikaci mám obousměrnou, ale dále jsem se nedostal (přístup k souborům, ...)
To ses dostal téměř k cíli ! Podle toho cos psal v začátku tohoto vlákna jsem si myslel že chceš pomoct i se základy, ale to jak vidno netřeba.

FTP server můžeš vyzkoušet proti jinému PC - z druhého PC se budeš hlásit k FTP serveru jako klient.
Nevím jestli víš jak funguje FTP server ale zjednoušene službě FTP vyčleníš nejaký adresář který pak nabízíš klientům kteří k němu přistupují a dle přidělěných práv.
Tedy například jen číst atp.
Zkontrluj si taky jestli ten FTP server požaduje přihlášení a případně jaký uživatel má jaké heslo a jaká má jaká práva.


Jinak silně nedoporučuji necht FTP server běžet na otevřené síti pokud nemá elementární zabezpečení pomocí neobvyklého jména uživatele a neslovníkového hesla ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Doghi
Příspěvky: 85
Registrován: 30. 11. 2012, 5:39
Bydliště: Ostrava

22. 9. 2013, 8:37

Principově vím, jak to funguje. Jeden návod, co jsem měl to právě zakládal na Microsofťáckém IIS, protože to potřebuju rozjet pod W7 a navíc FANUC musí mít adresáře v UNIX systému, jinak je prý nevidí.
No uvidím příští týden. Zkusím jak to bude fungovat a když tak se ještě tady poradím.
SolidWorks 2014 + HSMWorks (Last development version)
Neznám slovo NEJDE. Buď to neumím nebo se mi nechce :D
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5219
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

22. 9. 2013, 8:44

Doghi píše:Principově vím, jak to funguje. Jeden návod, co jsem měl to právě zakládal na Microsofťáckém IIS, protože to potřebuju rozjet pod W7 a navíc FANUC musí mít adresáře v UNIX systému, jinak je prý nevidí.
No uvidím příští týden. Zkusím jak to bude fungovat a když tak se ještě tady poradím.
O.K. zkusím si to FTP stahnout a nainstalovat občas se mi taky hodí (od přechodu na W7 koncem srpna jsem jej ještě nepotřeboval ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
aivil47
Příspěvky: 14
Registrován: 2. 7. 2013, 11:50

30. 9. 2013, 8:08

Neviem kto ti povedal, že prenos dát pri systéme Fanuc je lepší cez kábel ale oklamal ťa. Najkomfortnejší spôsob je karta CF a redukcia PCMCIA.
Prepojenie cez RS232 je komplikované v tom, že ak nahrávaš dáta do stroja, tak musí najprv stroj čakať na dáta a až potom ich môžeš odosielať z PC.
Naopak ak odosielaš dáta zo stroja, tak najprv musí PC čakať na dáta a až potom ich odosielaš.
Inak je tento prenos len o nastavení: prenosová rýchlosť, databity, stopbity, parita, ..... .
No a samozrejme potrebuješ software do PC, to je ale voľne stiahnuteľné na nete.

Ak chceš, tak ti môžem zaslať na e-mail návod, ktorý som kedysi vytváral na tento prenos.
Doghi
Příspěvky: 85
Registrován: 30. 11. 2012, 5:39
Bydliště: Ostrava

4. 10. 2013, 7:52

Zdravím aivile,

pokud máš stroje přes půl podniku od PC, tak je lepší LAN, než běhat neustále s CF kartou. Proto to řeším. Doteď používám CFku, což je dobrý systém, ale ne nejlepší.
RS232 vůbec nebrat. LAN se mi opravdu zdá jako nejlepší vhodné řešení pro mé potřeby.
SolidWorks 2014 + HSMWorks (Last development version)
Neznám slovo NEJDE. Buď to neumím nebo se mi nechce :D
technology
Příspěvky: 45
Registrován: 22. 11. 2009, 7:42

15. 12. 2013, 6:59

unas v robote spravili dnc wifi sys camo , podla mna cf karty sú uplne postacujúce do 4+1 osí a zosietovanie je trocha zbytočné.
používat laptop a doladit program priamo pri stroji je najefektívnejšie. programy ale treba ukladať na kartu pod stvorčíslím a toto
si napísať na výkres. pri opakovačke len otvoríš kartu a das hladat štvorčíslie z výkresu. pokial nemáš 5 osí je siet nanič.
cez guide je to najjednoduchšie. cez dnc to trvá dlhsie a neprehladnesie....

fanuk rulezz...
wiqet
Příspěvky: 8
Registrován: 1. 5. 2009, 1:46

9. 6. 2015, 8:05

Přenos pomocí Lan existuje dvěma způsoby. 1. je nainstalovat na síti ftp server a pak se přímo z mašiny přihlásí do přiděleného adresáře a můžeš ukládat programy na server a nebo nahrávat do stroje. s nastavením ftp serveru jsou často problémy a ne vždy to funguje snadno. 2. možnost je nainstalovat si na jakémkoliv PC v síti program od FANUCu který se jmenuje Program transfer tool , ten stojí do 1000,- Kč a pak se přenos dělá z druhé strany. Na počítači se otevře program jako by průzkumník a půl je PC a půl stroj. Jsou tam vidět programy eventuelně složky (FANUC řady 30....) , korekce, nulové body a makra a dá se přenášet ze stroje nebo do stroje. Tato možnost je vhodná pro Technology a programátory na PC, že to může nahrát přímo do stroje. Pro přenos může stroj být v jakémkoliv režimu i přímo obrábět. My poslední rok a půl dodáváme všechny stroje už i s USB portem na FANUCu.
vždy je nějaké řešení . Až na vyjímky :-)
Odpovědět

Zpět na „Ridici systemy“