ASPIRE 8.0 problem

ruzne programy,konverze dat, digitalizace, atd...
despinko
Příspěvky: 25
Registrován: 29. 1. 2015, 8:15

27. 7. 2016, 2:45

Zdravim, poradil by mi niekto z vás ??? mam CNC router s riadeny cez MACH3, na programovanie pouzivam ASPIRE 8.0 a deje sa mi nasledovne... Vytvorim program, to som sa uz naucil, vsetko slape ako ma, aj simulacia vychadza super a pri frezovani sa zrazu prehodi orientacia osi X a zacne to frezovat bludy... Pri malych a jednoduchych veciach je to ok ale ako nahle frezujem nieco komplikovanejsie tak mi to zakazdym urobi. Uz ozaj neviem ako dalej ... dakujem
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6960
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

27. 7. 2016, 6:30

problém je v machu , tohle je jedna z jeho nectností , prostě mi jeden kod projel 5x v pořádku a na pošestý už dělal tyto blbosti . takže můžeš přeinstalovat mach a snad to chvíli pojede , samozřejmě je předpoklad že na tom pc jede pouze mach a všeostatní je zakázáno . Lepší řešení je opustit mach a nainstalovat linuxcnc - vyzkoušej si jej z life cd kde si jej nemusíš ani instalovat
despinko
Příspěvky: 25
Registrován: 29. 1. 2015, 8:15

27. 7. 2016, 7:06

Dakujem za odpoved... na PC mam iba jeden mach a podotykam s kupenou licenciou od CAUCAU ... pri kratkych programoch je to v pohode ale ako nahle tam pustim nieco dlhsie tak sa to zakazdym poserie... nie a nie dofrezovat jednu vec...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

27. 7. 2016, 7:15

Je to samozřejmě houby rada a už vůbec to není řešení, ale rozděl si to frézování na víc částí, aspoň to doděláš.
Je to obyčejný texťák, tak to klidně můžeš udělat i v běžném editoru. Rozděl to tam, kde je zvednutý nástroj, na začátek každé části nakopíruj hlavičku programu a na konec vypnutí včetene.

A to LinuxCNC zkus, aspoň z něho pusť Latency test, abys věděl, jak jseš na tom se svým PC. Sice se to může pod Linuxem chovat trochu jinak než pod Windows, ale nějaký základní náhled ti to dá.
Instalovat to nemusíš, jen to hoď na USB flash a nabootuj z něho.
despinko
Příspěvky: 25
Registrován: 29. 1. 2015, 8:15

27. 7. 2016, 7:21

Mimochodom zabudol som spomenut ze mam USB dosku ... Este mam aj rezacku na polystyren ktora frci cez paralelny port na doske za 5 dolarov a ide bezproblemovo... nemoze to byt aj v tej doske ???
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6960
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

27. 7. 2016, 7:27

dej sem odkaz té desky
chb
Příspěvky: 3803
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

27. 7. 2016, 7:41

jo jo, Aspire něco vygeneruje - a nepředpokládám, že by generoval blbě
pak jsi zmínil Mach - ten jen čte kod a generuje signály
asi na nějakém PC
asi přes nějakou kartu
asi na nějaké drivery
a na nějaký CNC router

já osobně bych řekl, že dodané informace stačí jen na konstatování, že je to rozbitý (přesněji něco není dobře nastaveno/spojeno)
ale smekám před těmi, co z toho mála informací jednoznačně obviní Mach a tvrdí, že Linux to bezproblémově zachrání. (ještě chybí doporučení použít Gravos :-) )
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
despinko
Příspěvky: 25
Registrován: 29. 1. 2015, 8:15

27. 7. 2016, 7:45

tu je odkaz na tu USB dosku http://www.sainsmart.com/sainsmart-4-ax ... board.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

27. 7. 2016, 7:53

chb píše:ale smekám před těmi, co z toho mála informací jednoznačně obviní Mach a tvrdí, že Linux to bezproblémově zachrání
Použil jsi množné číslo, takže jsi do toho zahrnul i mě (jen 2 jsme tady v tomto vlákně psali o LinuxCNC).
Ale ani jeden z nás nenapsal, že to LinuxCNC bezproblémově zachrání. Jen jsme napsali, aby to zkusil. Jednak jako dignostiku daného PC (Latency test), druhak případně jako test, jestli to na něm pojede OK. Ale psali jsme to ještě dřív, než jsme se dozvěděli, že používá speciální HW, na kterém mu LinuxCNC nepojede.
Jestli se mu to třeba zalíbí (nebo taky ne) je další věc.
chb
Příspěvky: 3803
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

27. 7. 2016, 9:31

i pro tazatele
jediné co v prvním dotazu uvedl nějak konkrétněji, je Aspire 8.0 - ale ten zdrojem problému stoprocentně není
obecně uvedl Mach3 - bez specifikace zda ostrý, čínský, nebo jen demo
a o elektro zapojení které za to pravděpodobně může neuvedl ani slovo

ale první reakce je, že za to může Mach3

četl jsem ten dotaz ještě bez reakcí - a nějak jsem neměl chuť zase opakovat, že na řešení problému je třeba nějak konkrétněji popsat, co se vlastně řeší. I proto mne tak rychlé řešení zahozením Machu překvapilo :-)
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
despinko
Příspěvky: 25
Registrován: 29. 1. 2015, 8:15

27. 7. 2016, 9:46

Je pravda ze som v prvom prispevku neuviedol aky mach mam, no v druhom prispevku som to uz napravil... na mach mam kupenu licenciu ... ja som mach nikdy neodsudzoval, elektroinstalaciu tiez nie lebo freza v podstate funguje, len jej obcas ,,zadrbe,, ... aspire mam samozrejme ,,pozicany,, a kedze je to program za cca 2 tis eur tak som myslel ze generuje v kode nejaku ochranu... pri frezovani jednoduchych veci je to v pohode ale dnes som natiahol program s 20 000 riadkami a bol problem... freza ftezovala ako mala a zrazu buuum, zacala frezovat v X zrkadlovo ... ked som potom zdvihol vreteno a pohybal som s frezou sipkami tak osa X isla naopak ...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 7. 2016, 5:15

vymen pocitac a zkus to znovu s jinym
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
despinko
Příspěvky: 25
Registrován: 29. 1. 2015, 8:15

28. 7. 2016, 6:56

Vcera som vyskusal uz aj to, nainstaloval som najnovsiu verziu machu do notebooku, dal som tam licenciu a robi to presne to iste... zahadou mi ostava to, ze to zakazdym urobi len na ose X a to v krajnom bode programu... prikladam aj foto
Přílohy
image.jpeg
image.jpeg
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 7. 2016, 7:07

Stahni jinou verzi (build) machu
Jestli ani to nepomuze ... Zkus neco jineho nez mach
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

28. 7. 2016, 7:31

v machu prohod osu x-y, pokud se chyba prestehuje, tak za to muze mach, pripadne ta usb deska, pokud chyba zustane na stejne ose, tak je problem mezi driverem-motorem-sroubem
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Odpovědět

Zpět na „Ostatní software“