Strigon ME 250

Vse o konvencnich frezkach, ne o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
vrtani

10. 2. 2019, 4:10

S tym bielim olejom som to mal aj ja. Miest odkial to tam zatecie je hned niekolko. Prve, uz ako to Petr68 opisal, je popod tlacitkovy ovladač. Ja som tam okrem toho hlinikove plechu daval este podlozku zo sklotextilu hrubky 2mm lebo mi kontakty tlacidiel skratovali o ten hlinik. Samozrejme vsetko silikonovane. Dalsie miesto je na pravej strane konzoli kde je hriadel s ozubenym kolesom pre pozdlzny nahon. V mieste kde je ozubene koleso je vybranie a v nom kanalik ktory odvadza pretecenu emulziu a olej do odtokoveho kanala. Zial ten kanalik je len medena trubicka maleho priemeru a pokial sa masina nepucuje tak sa ten kanalik zadrbe sponkami a olej s emulziou ho cely zaleju a jedina cesta pre emulziu je okolo hriadele az dopredu k volicu posuvov. Riesil som to tak ze to lozisko ktore je na tej hriadeli som pouzil 2RS, ale jeden kryt som odstranil. Prave ten ktory ide smerom k volicu, aby bolo lozisko stale mazane. Tym padom ta emulzia okolo hriadele nema ako prejst az k volicu. Druhe miesto je aj ked malo pravdepodobne, zase lava strana kde je snek priecneho posuvu. Znova to moze pretekat cez neuzavrete lozisko od konzoli do volica. Preto lozisko kryte ale len jednostranne.
vrtani

8. 9. 2019, 1:12

Dobry vecer
Po dlhšom pouzivani frezky (po malej oprave a cisteni vsetkeho) som si vsimol ze mi konzola ,,ryhuje,, vedenie stojanu. Je to velmi dobre viditelne nakolko vedenie stojanu ma stale stopy po fabrickom opracovani. Ryhuje to tam kde je klin, mal som ho uz niekolko krat von, kontroloval ci na nom nieco nie je. Klin je zaskrabany este od vyroby. Mazem pravidelne. Vola celeho vedenia je cca 2 stovky, ked sa opriem o konzolu.
frob

15. 1. 2020, 11:01

pozdrav
strigon me 250 Chtěl bych odstranit vodorovné vřeteno frézky
přední ložisko musí být vyměněno
bohužel uvízl v jednom bodě a nevyšel
pomoc je vítána
Robert
Odpovědět

Zpět na „konvenční frézky“