Co je to za kolo-modul?

mechanika k motorům
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

20. 10. 2009, 11:12

Nemáš talířový mikrometr? Jestli jo, tak to změř podle těch tabulek výše a měl by jsi vědět, na čem jsi. Tam by jsi měl i vidět, že měřící body jsou přibližně uprostřed zubu. Další možností je zuboměr, ale to už nemá každý. Ještě jedna možnost mne napadá, zkus sehnat nějaké kolečko s modulem 1,25 (drtivá vetšina kol je s úhlem záběru 20°) a odvaluj po něm to kolečko. pokud to pojede hladce je to stejný úhel záběru.
Uživatelský avatar
Ferda
Příspěvky: 329
Registrován: 28. 5. 2009, 9:15

20. 10. 2009, 8:40

Ahoj,
Tak to kolo mne fakt asi dostalo, ale už to půjdu hodit do mikroskopu a proměřím to naprosto přesně abych věděl co tam opravdu je :!: Na konec tam bude něco okolo m=1.25 a ůhel záběru 20stupňů. To kolo buď někdo šlendriánsky vyrobil nebo tam něco kamufluje :!: To kolo nevypadá že by bylo zrovna opotřebovaný a Sadovka m=1.25 a z=55 zubů dole na patě šlušně svítí :!: Ale je to zas to nejlepší co jsem zkusil, vše ostatní není stále ono. Tak opravdu nevím :cry:
Práce fšeho druhu (hlavně závity)
Jsme ČEŠI, musíme si pomáhat!
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8178
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

20. 10. 2009, 9:40

Není dělané pro extrémní odchylku osové vzdálenosti? Měl jsem na jednom soustruhu převodovku ve které byly takhle zfalšované osové vzdálenosti (jako že jsou na jedné hřídeli kola s 26 i s 27 zuby a zabírají do stejného (přesuvného) hnacího kola). Tohle se tam opakovalo několikrát a některá kola vypadala přesně takhle divně.
Aleš Procháska
Odpovědět

Zpět na „šrouby a převodovky“