TR10x2 LH Levý závit nožem

mechanika k motorům
Uživatelský avatar
Krutor
Sponzor fora
Příspěvky: 995
Registrován: 2. 12. 2008, 8:58
Bydliště: Moravské Bránice
Kontaktovat uživatele:

29. 8. 2009, 8:53

Fakt ať si to každej dělá jak chce. Hlavní je vždycky točit proti břitu :D

Nejvíc mě vždycky nasere, když si neuvědomím, že soustružím závit se stoupáním, které je nesoudělné se stoupáním tažného trapézu mého soustruhu (3 mm) - např. stoupání 1.75, nebo všechny palcový stoupání. Rozepnu matici, a jsem v čudu - musím se znovu trefovat do závitu. Ještě horší je, když na to zapomenu, a další průchod tak valím úplně mimo a závit zmrším nebo ulomím kudlu. V lepším případě si to uvědomím, že nesmím rozepnout matici, nýbrž se vrátit pomocí opačného chodu, ale zapomenu příčným posuvem vyjet ze závitu. To pak zk..vím závit i nůž najednou. To pak lítaj ku..y a pí.e :D
kiko01
Příspěvky: 1605
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

29. 8. 2009, 8:58

Krutor píše:To pak zk..vím závit i nůž najednou. To pak lítaj ku..y a pí.e :D

to najviac potesi ked robis jeden,dva kusy a predtym na nich robis den,dva a nakoniec to po.... :D
pipa
Příspěvky: 257
Registrován: 6. 2. 2008, 7:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 8. 2009, 9:50

kiko01 píše:to najviac potesi ked robis jeden,dva kusy a predtym na nich robis den,dva a nakoniec to po.... :D
Řekl bych, že určitě nebude jedinej :oops: :lol:
www.tc-pipa.wz.cz
kiko01
Příspěvky: 1605
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

29. 8. 2009, 10:21

jasne, poznam z vlastnej skusenosti :lol:

najlepsie bolo ked mi doniesol jeden pan nejake cerpadlo a na konci "nejaky" vnutorny zavit, okolo priemeru 12, a ja som mal nato spravit redukciu na iny zavit, tak som skusal odmerat co to je za stupanie,aky druh a pod, no nevdel som sa dopatrat lebo rozmerovo to nesedelo na ziadny,tak som skusal rozne druhy a stupania a nakoniec som prisiel nato ze ten zavit bol na zaciatku rozklepany - stlaceny, tak som ho prebehol M12 tkou a bolo to ono :lol:

Este dodam ze som par kusov tej redukcie najprv vyrobil a potom dorabal ten zavit a par kusov som po...
tak odvtedy taketo veci spravim najpr skusobnu vzorku, hlavne ze som sa poucil :oops:
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3611
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

29. 8. 2009, 10:37

docela mě sere,že jsem to na začátku vůbec napsal,páč jsem netušil, že se toho někdo chytne :cry:
chodím sem rád a rád si tady pokecám protože si myslím,že je tady komunita lidí kterým to zatraceně pálí.Fůru věcí se dozvím aniž bych se musel doprošovat a fůru domyslím , a že to není jen tak samozřejmost v běžném životě tak o tom jsem se přesvědčil už mnohokrát.
Každýmu jde něco jinýho a je v tom dobrej ,já teď např. chroupu solidworks a jak nebudu něco vědět tak se zeptám ,a že mě odpoví člověk s 5 příspěvky je mě jedno,pokud to bude k věci a rozumí tomu tak mu poděkuju a karavana jede dál :lol:

Jak jsem psal níž pokud má někdo šéma a jde mu to
nikomu svůj názor necpu ,pokud se dobere ke stejnému výsledku je to vždy OK :wink:

Každopádně s Radkem souhlasím :wink:
Uživatelský avatar
Ferda
Příspěvky: 329
Registrován: 28. 5. 2009, 9:15

30. 8. 2009, 7:07

Ahoj,
tak teď už je to jako v parlametu :lol:. Ale podstatný je že zde padlo několik námětů, který se daj dále použít a rozvinout :!: Nyní hezky zpátky ke strojům :!: A jde nám jen o jedno :twisted: 100% souhlasím a vo tom to JE
tumlik píše:.........chodím sem rád a rád si tady pokecám protože si myslím,že je tady komunita lidí kterým to zatraceně pálí.Fůru věcí se dozvím aniž bych se musel doprošovat a fůru domyslím , a že to není jen tak samozřejmost v běžném životě tak o tom jsem se přesvědčil už mnohokrát. Každý mu jde něco jinýho a je v tom dobrej ........
Rekapituluji diskusi aby nezapadly ty podstatný věci:
Tumlíkova pomůcka tam se to převrácí a těch možností z toho bolí hlava není nad reálnou simulaci, aby člověk nebyl za hlupáka :cry:
a stejně si pár lidí vzalo do ruky matici a nůž a točilo s ní
Radek-B píše:Take druha vec je, kdyz je potreba neco vyrobit , tak mi nedela potize když mi něco nevleze na masinu, tak z toho stroje co stal nekolik mega klidne odsrubuju treba dvere. A taky ta jeho fréza na TR14 samo výroba
Já vezmu papír namaluji cca tvar a nesu to do stroje abych věděl, který koncaky a kryty (bezpečáka jsem oslepil) budu muset demontovat abych to na tom stroji DAL to je krásný slovo Dotaz na tu frézu TR14 kolik měla zubů :?: Udělal jsi ji ze starého závitníku nebo nějaký špesl udělátko
Prochazka píše:.....tak jsem obrousil normální závitník až z něj zbyl jediný zoubek a ten jsem použil jako vnitřní závitový nůž
tak to je taky slušný udělátko :wink:
Práce fšeho druhu (hlavně závity)
Jsme ČEŠI, musíme si pomáhat!
nemo
Příspěvky: 476
Registrován: 8. 9. 2008, 7:31
Bydliště: Kralupy N.Vltavou

7. 9. 2009, 9:33

Ahoj,
šrouby mám doma a jsou perfektní, velký dík Ferdovi za práci. N.
Není vedení jako vedení.
Uživatelský avatar
Ferda
Příspěvky: 329
Registrován: 28. 5. 2009, 9:15

8. 9. 2009, 6:57

nemo píše:Ahoj,
šrouby mám doma a jsou perfektní, velký dík Ferdovi za práci. N.
Ahoj,
Děkuji :oops:
Práce fšeho druhu (hlavně závity)
Jsme ČEŠI, musíme si pomáhat!
maverick
Příspěvky: 233
Registrován: 29. 12. 2008, 8:21

27. 10. 2009, 9:47

Mužu se zeptať jaka byla použita ocel na ten šroub???
Uživatelský avatar
Ferda
Příspěvky: 329
Registrován: 28. 5. 2009, 9:15

28. 10. 2009, 12:53

maverick píše:Mužu se zeptať jaka byla použita ocel na ten šroub???
Ahoj,
Mat.: ČSN 11523 válcovaný povrch závitu zhutněn dle literaturyˇ+ cca. 30% Rm . Podmínka válcování materiál musí mít maximálně možnou tažnost. Nejvhodnější materiály pro válcování cementační ocele.
Práce fšeho druhu (hlavně závity)
Jsme ČEŠI, musíme si pomáhat!
Odpovědět

Zpět na „šrouby a převodovky“