GO Soustruhu TOS SU 32
díky za info, tím pádem alespoň tuším na co se trochu připravit - nůž je celkem jednoduchý
jen je otázka jestli to kolo se kterým šnek posunuje, má záběr 15 nebo 20° takže ani ten blběj nůž nemůžu vybrousit dopředu......kdyby to bylo aspoň v pasportu v řezu nebo na fotce jestli budu muset rozhodit celej suport nebo to půjde jednodušejc...
jen je otázka jestli to kolo se kterým šnek posunuje, má záběr 15 nebo 20° takže ani ten blběj nůž nemůžu vybrousit dopředu......kdyby to bylo aspoň v pasportu v řezu nebo na fotce jestli budu muset rozhodit celej suport nebo to půjde jednodušejc...
ahoj, muzu se zeptat jak jsi vyřešil zavadu, bohužel mi přičny posuv tez nejede a podelny anoerikS píše: ↑28. 2. 2020, 10:02HonzaHorka píše: ↑3. 1. 2016, 11:06 Tak jsem se rozhodl pro kompletní GO mého soustruhu SU-32, což bude zahrnovat:
Nový barevný kabát
Kompletní výměna všech ložisek, jelikož hlučnost byla neúnosná
Zaškrábání všech funkčních ploch a obnovení geometrické přesnosti, jelikož lože je projeté cca o 0.25mm a koník je také ušoupaný
Přetěsnění - soustruh byl jak olejnička
dovybavení soustruhu o příčné a podélné narážky - povedlo se mi je totiž sehnat
Nová elektroinstalace
znovuzapojení a zprovoznění brždění vřetene pomocí otáčivého relé ALNIKO
Instalace kuželového pravítka
no a samozdřejmně řádnému znovuusazení a podbetonování stroje
přebroušení kužele ve vřetenu MK5 a to samozdřejmně i s upínací přírubou
Přebroušení kuželu v koníku
Doinstalování kleštinového upínánání
fotky budou postupně dle postupu prací na rajčeti.
http://honzahorka.rajce.idnes.cz/Soustruh_SU32_-_GO/" onclick="window.open(this.href);return false;
jěště řeším nějaký přípravek pro měření souososti jednotlivých částí lože až budu škrábat. Má někdo nějaký nápad či tip?
Ohledně škrábání uvítám také jakoukoliv radu.
Zdravím chcem sa spitat ci ste skusal zhanat neake orginalne diely
Potreboval by som kolesa do prevodovky?
Vyskytl se mi menší problémek
nejde mi zapnout posuv pro řezání závitů, hřídel se točí. Bohužel nelze zařadit, ani když ručně popojedu....jak se píše v návodu.
Neví někdo co to zpusobuje ? Cca dva měsíce zpět jsem závity dělal a fungovalo to.
Neví někdo co to zpusobuje ? Cca dva měsíce zpět jsem závity dělal a fungovalo to.
Yoda Minimill, Sieg iKC4, SU32, Lagun, TOS 1U
tipnul bych si, že někde na tý suportový skříni kde se to ovládá bude nějakej čudl kterej jistí aby nešel najednou zapnout normální posuv i závitování
blokuje se to navzájem
tam bych hledal zakopanýho psa
blokuje se to navzájem
tam bych hledal zakopanýho psa
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Na skříni na suportu se vybírá jednou pákou M/W/posuv???
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
-
mstreicher
- Příspěvky: 853
- Registrován: 30. 9. 2017, 10:08
- Bydliště: Zichovec
- Kontaktovat uživatele:
A paku posuvu na suportove skrini mas vyrazenou v zakladni pozici?
Sm16, Avia Fnb25, Jones&Shipman 540ap
Jasně.
Červená - tady se vybírá posuv strojní, zavitování, vyřazeno ( současné otáčení hřídele strojního posuvu a otáčení šroubu posuvu pro zavitování není možné)
Žlutá - strojní posuv podélný a příčný
Modrá - vřeteno
Zelená - zapíná matici pro zavitování

Červená - tady se vybírá posuv strojní, zavitování, vyřazeno ( současné otáčení hřídele strojního posuvu a otáčení šroubu posuvu pro zavitování není možné)
Žlutá - strojní posuv podélný a příčný
Modrá - vřeteno
Zelená - zapíná matici pro zavitování

Yoda Minimill, Sieg iKC4, SU32, Lagun, TOS 1U
no samozřejmě, ale na suportu se připíná matice která zapadne do šroubu závitování
tyhle dvě páky (žlutá a zelená)proti sobě budou blokovaný - na suportu
řazení na převodovce pod vřeteníkem (červená) s tím nemá nic společného, jeden nebo druhý typ pohonu se tam řadí jen proto, aby ten druhý zbytečně nedělal kravál
tyč pohonu posuvů pro soustružení i závitový šroub se mohly točit najednou, ale pohon (posuv) suportu můžeš připojit jen k jedné z nich
buď soustružení nebo řezání závitů
kdybys to zapnul najednou (i třeba strojní posuv když bude závitová matice zařazená do stojícího šroubu), tak něco rozlámeš
proto je to navzájem blokovaný
je to ve skříni suportu , NIKOLI v převodovce na vřeteníku !!!
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Rozumím tomu cos napsal, zkusím to rozdělat. Diky.
Nicméně si myslím, že není možné aby se současně točily obě hřídele.
Strčil jsem tam kamerku, při stlačení páky se matice pohne, ale nezapadne do šroubu.
Nicméně si myslím, že není možné aby se současně točily obě hřídele.
Strčil jsem tam kamerku, při stlačení páky se matice pohne, ale nezapadne do šroubu.
Yoda Minimill, Sieg iKC4, SU32, Lagun, TOS 1U
na tý SU32 se asi současně netočí, to nevím, asi to má převodovku udělanou tak aby byla zařazena jedna nebo druhá kvůli kraválu atd
na spoustě jiných strojů se točí hřídel pohonu posuvů i vodící šroub trvale spolu, ničemu to nevadí a zjednoduší to konstrukci převodovky
ale to nic nemění na výše popsaném obecném principu - prostě nesmí jít zapnout závitovou matici do vodícího šroubu bez ohledu na to jestli se šroub otáčí nebo neotáčí pokud je v suportu zapnutý strojní posuv pro obyčejné soustružení, tj. pohon suportu pomocí té horní hřídele s drážkou, pastorkem a ozubeným hřebenem pod ložem
kdyby to nebylo navzájem blokováno, tak taková mašina bude mít životnost asi tak do druhého řezání závitů
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
-
zverodoktor
- Příspěvky: 3759
- Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
- Bydliště: Bratislava
Ahoj,
predtým ako to začneš rozoberať, pozri sa či sa ti nepootočil do medzipolohy bubienok pozdĺžneho vypínania posuvu na narážky (ten s ryhovanými maticami nad pákou zapínania matice rezania závitov)
predtým ako to začneš rozoberať, pozri sa či sa ti nepootočil do medzipolohy bubienok pozdĺžneho vypínania posuvu na narážky (ten s ryhovanými maticami nad pákou zapínania matice rezania závitov)
SU32, MN80, FN25, ISEL4433, Jakobsen SJ25, N1, VS16, Anycubic Kossel