Mach a M funkce

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Odpovědět
dyntyd
Příspěvky: 391
Registrován: 13. 12. 2007, 1:40
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

11. 10. 2011, 9:47

Ahoj nezkoušel někdo z vás do machu M funkce a to přesněji zdcadlení, rotace měřitko...... děkuji.

A pak také funguje v machu korekce nastroje ? když si vyhraju iso na korekci a pak si budu hrát v tabulce nástrojů tak zdali si to mach umí přepočítat. Díky za případné odezvy.
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

15. 10. 2011, 4:43

S tou korekcí nástroje se tu všude psalo, že to mach nedokáže přepočítat. Takže se s tím už musí počítat a přidat rovnou o sílu frézy. Jenže jsem jednou po večerech bádal v machu, bez spuštění stroje a zkoušel jsem různé průměry fréz na stejném tvaru obroku a buď jsem neco zaškrtl, nebo nějak upravil v LazyCamu a po zadání průměru nástroje 10mm mi dráha kopírovala mimo obrobek, tedy ten zelený kříž. Myslím, že to asi nějak půjde ale od tý doby se mi to už nepovedlo, ale stejně mě to nedá a pořád laboruju. Tuším ale, že tu spousta lidí jede v EMC, takže budeš muset taky laborovat. Pokud bych na něco zase přišel pošlu ti to na SZ.
Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 655
Registrován: 12. 6. 2007, 9:24
Bydliště: Šenov u Ostravy
Kontaktovat uživatele:

15. 10. 2011, 11:30

Korekce tam funguje, kdysi jsem to hodně používal, akorát musí člověk pochopit jak najíždět k danému tvaru, aby Mach začal jak má... Když se to vychytá tak to funguje perfektně, nikdy jsem s tím neměl problém... Ale vím, že byl problém s různýma verzema, některé si dělaly při použití G41/G42 co chtěly..
Měřítko i rotace tam taky funguje...
Rotace: na začátek G68 R180 a na konec G69
Měřítko: na začátek G51 X2 Y2 Z1 na konec G50
Zrcadlení G51 X-1 Y1

Akorát u toho zrcadlení jsou někdy problémy s oblouky... Chce to zkoušet..
5/2007 přístup na přestavěnou BF20
5/2009 dokončeno vlastní CNC
http://cnc.usysla.eu/
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

16. 10. 2011, 4:30

Tak jsem zase krapet laboroval ohledně té korekce nástroje a jde to. Je to v nastavení LazyCamu. Ta fialová kružnice je hotový obrobek a ta bílá je dráha středu frézy.
Přílohy
kolo10.jpg
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“