zubové čerpadlo

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2424
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

7. 8. 2013, 6:19

Zdravím
pídím se již dlouho pro malém zubovém čerpadle a celkem bez výsledku.

provozní objem cca 1ml/s (nejlépe při menších otáčkách kolem 250 i méně)
materiál nerez ale i plast by ušel, možná bych skousl i tělo z hliníku ale nerad bych (bude se čerpat potravinářská poleva)

Dotaz zní zda by se někdo nenašel co by byl schopen něco takového vyrobit.
Jednalo by se o dvě identická ozubená kola průměr cca 20mm délka cca 15mm uvnitř díra nebo by mohly mít rovnou osu cca 10mm v průměru
dále tělo a dva deklíky. v těle by stacilo vyfrézovat otvory pro ozubená kola v deklíkách pro osky.
nevadilo by že není systém úplně těsný, s úkapem se počítá

představa
zubovka.jpg
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6965
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

7. 8. 2013, 6:35

olej.jpg
možná blbost , ale nešly by použít třeba kola z čerpadla oleje z auta ? měl bys dobrý základ . škodovka měla naprosto to co jsi nakreslil, teda pokud kola nemusí být nerez , ale ty kola v čerpadle měly tvrdochrom takže by měly vyhovovat .
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2424
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

7. 8. 2013, 6:47

to vypadá dobře, možná by šlo použít i celé čerpadlo a když bude fungovat udělat třeba obal z jiného materiálu
díky za tip
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

7. 8. 2013, 7:03

Cjuz píše:to vypadá dobře, možná by šlo použít i celé čerpadlo a když bude fungovat udělat třeba obal z jiného materiálu
díky za tip
pokud se spokojíš s takovýmhle čerpadlem, tak jich pár takových mám z dob kdy jsem upravoval škodovácké motory.. z fabie je průměr 33 a výška 25, pokud chceš můžu ti jedny věnovat na pokusy.. ale na poštu s tím nejdu..
ale osobně si myslím že to je na tvoje potřeby zdobení perníčků zbytečně moc velký..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6965
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

7. 8. 2013, 7:13

čerpadlo favorit felicie 1,3 , škoda 120 , TAM VŠUDE JE TOHLE ČERPADLO JAKO SOUČÁST ČELA MOTORU , je to hliníkový odlitek ( slengově se nazívá prsa ) k tomu je napojen zespoda sací koš ( sluchátko)
myslím že se toho všude válí spousta
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2424
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

7. 8. 2013, 7:16

nevím
Počítám že bych nechat hmotu stále kolovat a šoupátkem řídil kam to má týct. Ale ty kola jsou asi fakt moc velké, možná je udělat poloviční (flexkou říznout a na magnetce srovnat) není to blbost?
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

7. 8. 2013, 8:11

a proč nejdeš do šnekového ,tam nebudeš mít takoví tlak v systému když se ti něco ucpe či přivřeš
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2424
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

7. 8. 2013, 9:08

šnekovka neumí dávkovat nehomogení hmotu stále konstatním objemem.
výstup bude stále otevřený a nějaký pojišťovák nebude vzhledem k síle pohonu potřeba. Prostě se to při pár barech zastaví kdyby něco
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2152
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

7. 8. 2013, 9:24

Na přesné dávkování se používá peristatické čerpadlo.
a výrobně je jednodušší
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2424
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

7. 8. 2013, 9:51

picom píše:Na přesné dávkování se používá peristatické čerpadlo.
a výrobně je jednodušší
mám doma pár typů ale není to ono.
hlavně není dávkování kontinuální - i když se tvrdí že je stejně jsou přechody kladek k hadičce na výstupu vidět
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

7. 8. 2013, 9:55

Cjuz píše:šnekovka neumí dávkovat nehomogení hmotu stále konstatním objemem.
výstup bude stále otevřený a nějaký pojišťovák nebude vzhledem k síle pohonu potřeba. Prostě se to při pár barech zastaví kdyby něco
to je pravda,přetlakový ventil to pošle z5 do zásobníku a ani se to nemusí zastavit

nechceš mi říct ,,,že tvoje sqwaw napeče perník a ty ho ručně cncéčkem budeš zdobit a pak hurá na pouť do stánku.

perník do silikonové formy aby měl stále stejné pozice pod cncéčkem :mrgreen:
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
rollfree
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 12. 2008, 1:23
Bydliště: Brno

7. 8. 2013, 10:41

A co neco jako velka injekcni strikacka a pist tlacit sroubem?
Nebo variace na stare dobre metody, kdy se do pytliku dala napln, kroucenim se pytlik stahoval a rohem se davkovalo. V CNC provedeni by asi do rohu byla vlepena davkovaci hadicka, utahovani pytliku kroucenim (krokacem) by mohlo zustat.
Stejne se predpokladam vzdy napred zpracuje jedna davka naplne, nez se nalozi do stroje dalsi varka.
Soustruh Noell E0177 (Sandra), jenom kličky
Frézka 3040z (Fiona), LinuxCNC
Mad_BOXs
Příspěvky: 1418
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

8. 8. 2013, 6:51

Nechci vám brát iluze, ale mám s takovým zařízením špatné zkušenosti z místní čokoládovny.
Vše co obsahuje cukr, je velice abrazivní. Např. nerezová tyč, která měla na konci lopatku a míchalo to s materiálem v nádobě, tak po půl roce nebyla, prostě se obrousila.
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2424
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

8. 8. 2013, 8:32

Nejedná se o žádný výdělečný obchod, pouze domácí spotřeba.
Prostě mě to nebaví každý rok zdobit ručně a že se toho zdobí. Šak kdyby nemuseli chlapy pořád pro něco chodit dodneška by ani to kolo nebylo :)

Stříkačka je úplně mimo, jedině kdyby byla z masivu. Ono to není úplně dokonale rozmíchané, a je nutné aby nějaký drobek neměl velký vliv na kontinuitu dávkování.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
rollfree
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 12. 2008, 1:23
Bydliště: Brno

9. 8. 2013, 4:36

Cjuz píše:Stříkačka je úplně mimo
Uz jsem se tim nechtel zabyvat, ale shodou okolnosti jsem dneska neco potreboval zamatlat silikonem, a tak jsem delal s vytlacovaci pistoli. To je neco podobneho, jako jsem Ti navrhoval, jen pro CNC ucely by se to tlacilo sroubem.
Protoze silikon uz byl poradne tuhy, tak jsem si v praxi vyzkousel, co se takovou "strikackou" da protlacit. A to ty silikonove tuby maji velmi tenkou stenu. Pokud teda do polevy nebudes michat i sutry (ze bys treba vyrabel specialni verzi pernicku pro tchyni), tak to predpokladam musis bez problemu protlacit. Pokud to ma projit nejakou hadickou, tak to urcite projde i strikackou.

Takze kousek silnostenne polypropylenove trubky (treba stredotlaka plynova), vytocit konicke zakonceni (neco ala trychtyr) a pist, ten pripadne (ale asi by to nebylo nutne) utesnit O-krouzkem. Za chvili neni co resit.

Jako pokus by se dala pouzit prazdna tuba od nejakeho silikonu nebo lepidla, zkusit do ni dat trochu polevy a vytlacit ji beznou pistoli.

Jinak v potravinarskem (a obecne chemickem) prumyslu je hodne dulezita vlastnost snadna omyvatelnost a to, aby toho zamatlaneho vybaveni bylo co nejmin. To by myslim elementarni vytlacovaci strikacka slusne splnovala.
Naposledy upravil(a) rollfree dne 9. 8. 2013, 4:50, celkem upraveno 1 x.
Soustruh Noell E0177 (Sandra), jenom kličky
Frézka 3040z (Fiona), LinuxCNC
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“