Fréza na dural podmínky

Technologicke postupy a měřidla v dílně
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

3. 4. 2009, 10:34

Koupil jsem tuto jednobřitou frezu ale katalog nikde a nevim jaký má mít podminky do duralu dělá průměr 4 mm
Odhadnete někdo?
http://www.cic-commerce.com/publica/det ... culo=20540
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

4. 4. 2009, 2:03

na ICQ poradili
AP naplno tak 0.1-0.15 mm na zub a 12-17 tisic otacek, vic to podle mne nesnese. Tak myslim ze na hlinik to neni dobre., jakou sponu s tim chces brat ?? rekl bych ze to ujede tak 4-6 metru drahy a pak se to otupi zalepi a zlomi. Obys HSS v takovem provedeni je tak na plasty. Doufam zes to nekoupil za vic jak 2-3 euro , vetsi hodnotu to nema.
na hlinik , 2brity , 15 stupnu sroubovice , HSSCo8 , nebo HSSPM. s povlakem aspon TiN.

A výsledek s tím co jesm koupil abylo mi doporučeno na hliník je na obrázku. Jel jsem to od oka na 15 000 otáček 0,5 do hloubky posuv 500
Povrch boků by šel ale zase jsme u hran zůstaly na tom hrany jak jehly - opiloval jsme je pilníkem a opět stejný výsledek jako u kol - vypadá to hrůza, chce to srazit hrany strojně a jak říká Procházka aby to bylo o třídu vejš.
Přílohy
full.jpg
kalin.oleg
Příspěvky: 313
Registrován: 15. 7. 2006, 5:37
Kontaktovat uživatele:

4. 4. 2009, 3:19

Skús škrabáky NOGA. Nádherne sa s nimi pracuje a výsledok je ako strojný.
Počas práce s CNC možno fajčiť...
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

4. 4. 2009, 4:19

Koukám pěkný, http://www.noga.cz/skrabaky/1/nastroje/87968.aspx
Ale preferuju strojně protože při počtu pohých 100 kusů nad tim strávím celou noc:) Nebo ulovit nějakých černocha na pláži :lol: Anyway, už jsem zkoumal zahlubovací hvězdičku - tou by to mělo jít taky ne?
kalin.oleg
Příspěvky: 313
Registrován: 15. 7. 2006, 5:37
Kontaktovat uživatele:

4. 4. 2009, 6:30

Ja nechcem robiť reklamu, ale naozaj by som jeden neodihlený obrobok vzal so sebou do predjne a vyskúšal.
Rýchlosť odihlenia kruhovej diery sa ráta na stotiny sekundy. Ak máš správny nástroj v ruke. So zahlbovacou hviezdičkou sa mne osobne dural veľmi nedarí - je to v kuse oblepené nataveným materiálom, napriek akémukoľvek chladeniu. Ale je pravda, že zahlbováky som používal iba na vŕtačke, teda rezné podmienky neboli ideálne.
Počas práce s CNC možno fajčiť...
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

4. 4. 2009, 9:14

Dík! Vyzkoušet se má vše - napíšu jim co by na tento výrobek doporučili a zkusíme:)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8181
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

4. 4. 2009, 9:35

Aeroomni píše:Koukám pěkný, http://www.noga.cz/skrabaky/1/nastroje/87968.aspx
Ale preferuju strojně protože při počtu pohých 100 kusů nad tim strávím celou noc:) Nebo ulovit nějakých černocha na pláži :lol: Anyway, už jsem zkoumal zahlubovací hvězdičku - tou by to mělo jít taky ne?
Šábry Noga jsou dobrý, ale strojní stražení je strojní sražení... aspoň já to poznám :-). Karbidová fréza na hrany stojí tři stovky, to snad jde. A vydrží dlouho.

Hvězdička je dobrá ale ráda udělá "vzorek" čili pětibřitá hvězdička šestihrannou díru atd. Ale dá se to nacvičit, důležitý je správný přítlak resp. tloušťka špony, moc malá i moc velká je špatně. Samozřejmě vrtačkou, z ruky téměř nelze.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

4. 4. 2009, 9:44

Karbidová fréza na hrany
Prosím pěkně link kde roste
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1405
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

4. 4. 2009, 9:53

Používali jsme při výrobě bronzových kluzných desek frézu z válečku tvrdokovu cca 15mm prům. Dělali ji naši nástrojaři pokud vím, životnost byla téměř nekonečná, ale sráželo se objetím tvaru nikoli zabrání na střed díry.
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

5. 4. 2009, 8:01

Ja to vzdy u Hofmana a myslim ze Ales taky. Ta cisla na krabickach jsou zaroven cisla katalogova (nebrat doslovne je to vic nez rok stare).

RADEK

Aeroomi v te prirucce co si dostal za domaci ukol si vcera stahnout najdes presnejsi info.
Přílohy
2.JPG
1.JPG
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8181
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

5. 4. 2009, 10:06

Jj, přesně tak, http://www.hoffmann-group.com/. Ta fréza má kat. č. 208121 4, ta čtyřka je průměr který používám nejraději - v mašině mám nastavený průměr 3 a například ojetím obrysu se Z-1.6 to udělá hranku 0.1x45. Aktuální cena 298 CZK bez daně, ještě mají nepovlakovanou za 250, ale za ten TiAlN si rád připlatím.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

5. 4. 2009, 2:42

Včera jsem tu frézu podrobil testum i za cenu jejího případného zničení. To se k mému překvapení nakonec nekonalo. V pohodě vzala celou tloušku materiálu 6 mm na rychlosti 50. 3 mm pak na rychlosti 100. Povrch stěn samožrejmě odpovídal, "pevnosti" mašiny takže výsledný závěr zkoumání je 2 mm na F200 a dá to slušnej povrch. Další problém je můstek. Kolik můstků v jakym místě a jak přesně mají bejt udělaný na tomto konretnim výrobku? ??
Přílohy
mounting_9[1].jpg
250_bering_block[1].jpg
250_bering_block[1].jpg (4.17 KiB) Zobrazeno 6282 x
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

5. 4. 2009, 2:51

Aeroomni píše:Prosím pěkně link kde roste
HELP : Srážení hran u ozub-kola z derlinu "Kolo z Mercedesa" - tam roste jeden link. :wink:

Jinak - jsem jen prostý pobíječ much flyboy EDA, ale furt tu čtu od seniorů CNC pojmy jak "šmajdátko", "hledáček hran", "home", "referáky", "znivelovat" - aby se frézka "našla" - je až takovej problém tento kus na fotce vyrobit a zajistit něčím opakované upnutí na stejné místo ?
(dorazem u svěráku, kolíkama, úhelníkama - fantazii se meze nekladou ..)

Pak už musí být triviální věc 100ks hotových dílů jen vyměňovat na stole a nechat přejet kuželovou frézou na hrany obrysy ale s jiným G-kódem nataženým do Machu, kde bude jen jiný offset a jiná pracovní výška osy Z ?
Cvičně vyladit na bukovým kousku - a JEDEEEEEM ! Né ??? Určitě lepší než černoch se škrabkou na brambory .. 8)
Logka říká, že by to takto mělo jít, nebo mi něco při četbě tohoto fóra uniklo ?

Ovšem bez ruční výměny nástroje a jednoho šáhnutí na dílec navíc to nepůjde - (bez černocha) - nebo si postav CNC na výměnu nástroje a CNC na otáčení kusu a CNC na utahování svěráku a CNC na .. atd ..
A nebo jedno MEGA CNC co to zvládne všecko. Jak vidno "chutí mme na vybranou" .. :lol: 8)
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

5. 4. 2009, 2:54

Ben Ash píše:.. ale sráželo se objetím tvaru nikoli zabrání na střed díry.
Přesně to mám na mysli .. :arrow:
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

5. 4. 2009, 2:56

nebo si postav CNC na výměnu nástroje a CNC na otáčení kusu a CNC na utahování svěráku a CNC na .. atd ..
A nebo jedno MEGA CNC co to zvládne všecko
Dneska už ne na to je moc modro viz http://www.arona.org/arona/webcam.asp
možná zítra :lol:
Odpovědět

Zpět na „Technologie a měření“