Stránka 1 z 2

Koupím brusku na pásové pily

Napsal: 11. 8. 2011, 8:46
od QNX
Koupím starší brusku na pásové pily, uvítám i nějaký typ na prodejce ..........nějak nemůžu nic najít.

Re: Koupím brusku na pásové pily

Napsal: 11. 8. 2011, 10:44
od R - stick
Zkus toto: http://www.pilous.cz/brusky_drevo.htm" onclick="window.open(this.href);return false; Jinak obecně hledej truhlářské stroje - bazary - prodeje - je toho na netu hafo. Já bych ale do jetého stroje nešel - ledaže by byl opravdu za zlomkovou cenu oproti novému.

A mimochodem - mám pás pil jako nas..****** - vč kmenové CTR520 - a pásy si zásadně nechávám brousit -příp používám bimetalové. S ním se mě už podařilo přeblafnout pořádnou žel. kramli - a ani jsem to nepoznal ...

Re: Koupím brusku na pásové pily

Napsal: 12. 8. 2011, 9:29
od QNX
R-stick: Také máme knemovou pásovou pilu CTR 520 a právě pro ní potřebuju brousit :-) Brusku od pilouse znám, ale nechce se mi za ni dávat tolik peněz. Při dnešní ceně starých strojů doufám, že se mi podaří najít něco výrazně levnějšího.

Re: Koupím brusku na pásové pily

Napsal: 12. 8. 2011, 5:41
od R - stick
QNX - kolik toho řežete?? - já jsem dělal na jeden originál pás od Pilouse přes 8 kubíků, než jsem zaznamenal, že jde hůř do řezu (hlavně začal uhýbat) Na to, aby se hodila bruska na pásy, tak to by jste museli řezat kolem 30m3 měsíčně ... - anebo používat běžné pilové pásy kupované někde jinde - tam by se ten požadavek na ostření dal pochopit .... Anebo řežete kulatinu s hodně bordelem na kůře - je fakt, že já před pořezem čistím kartáčem a ofukuji kompresorem ...

No, každopádně promiň za blbou radu - netušil jsem .... doufám, že na něco kápneš - zkus jít po exekucích - občas na něco hodně dobrho narazíš, musíš ale mít kliku a připravené prachy.

Re: Koupím brusku na pásové pily

Napsal: 12. 8. 2011, 6:23
od Jan Danda
Kdysi jsem koupil brusku Vollmer Liliput s175 asi za 1500kč. :) Brousí kotoče i pásy ,a pásy i šrankuje.Jsem s ní celkem spokojenej. Občas se objevý bud na aukru nebo na bazoši.Za poslední půlrok jsem ji tam viděl asi 3 krát.Cena okolo 15000kč.

Re: Koupím brusku na pásové pily

Napsal: 14. 8. 2011, 3:46
od krocan
Já jsem pilu prodal.Používal jsem pásy 4cm široké z oblým zubem.Pásy někdy šli do kytek po pár řezech.Pásy jsem bral od GRINDEX.SRO.Mrkni na mé příspěvky,je tam video a taková malá bruska,která se nasune na pás.Zručný kutil by to zmáknul za pár kaček,bohatě by to stačilo.

Re: Koupím brusku na pásové pily

Napsal: 16. 8. 2011, 5:00
od Jan Danda
Ted prodavají na bazoši v sekci kovoobráběcí stroje pěknou brusku na kotoč pily za 8000kč jenom přidělat nějaké vodítko na pás a mužeš brousit. :D

Re: Koupím brusku na pásové pily

Napsal: 16. 8. 2011, 9:19
od krocan
Jan Danda píše:Ted prodavají na bazoši v sekci kovoobráběcí stroje pěknou brusku na kotoč pily za 8000kč jenom přidělat nějaké vodítko na pás a mužeš brousit. :D

Většinou se brousí celý zub,ty zuby jsou uplně jiné než u kotoučové pily.Je to trochu o ničem jiném než kotouč.Je to celkem alchymie nabrousit a našrankovat správně pás na kmenovou pilu.

Re: Koupím brusku na pásové pily

Napsal: 17. 8. 2011, 8:35
od Jan Danda
I na kotočových pilách se brousí celý zub, a na těchto bruskách jde nastavit téměř jakýkoliv tvar zubu .Skoro na všechny brusky této třídy je standartně přídavné zařítení na broušení katrových listů.A to už je kousek k pilovýmu pásu. :)

Re: Koupím brusku na pásové pily

Napsal: 17. 8. 2011, 2:24
od muros
bruska na bazoši
http://stroje.bazos.sk/inzerat/9646986/surne.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Koupím brusku na pásové pily

Napsal: 17. 8. 2011, 6:25
od QNX
R-stick: Teď mám zrovna hromadu asi 20m3, cca 1/3 je příšerně zablácená (dub) ....... naštěstím mám odkorňovač a kůru zrovna potřebuju, jinak by to byla děsná pakárna.
muros: díky, ale je to dost daleko :-(

Hledám dál :-)

Re: Koupím brusku na pásové pily

Napsal: 17. 8. 2011, 8:46
od krocan
QNX píše:R-stick: Teď mám zrovna hromadu asi 20m3, cca 1/3 je příšerně zablácená (dub) ....... naštěstím mám odkorňovač a kůru zrovna potřebuju, jinak by to byla děsná pakárna.
muros: díky, ale je to dost daleko :-(

Hledám dál :-)

Pilu jsem prodal a zbyl mi takový stroj,co měl být bruskou.Je to ze šrotu postavený,je tam originál vačka na oblý zub.Zručný kutil by to mohl dát třeba do kupy.Můžu ti to přenechat,třeba ti to k něčemu bude.Nechtěl bych peníze,ale potřebuju dát ty Raketový kamna dokupy,takže jen pár informací za to.Já jsem kousek za Trutnovem.Zřejmně používáš 35mm vlčí zub,tyhle pásy jsem viděl brousit,klasickou bruskou na řětězy k motorovkám.

Roman
tel:774136121

Re: Koupím brusku na pásové pily

Napsal: 17. 8. 2011, 10:31
od Ben Ash
http://www.youtube.com/watch?v=q0I_py2zq70" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Koupím brusku na pásové pily

Napsal: 17. 8. 2011, 10:32
od muros
to je asi rovnaky princip ako ta na bazosi

Re: Koupím brusku na pásové pily

Napsal: 17. 8. 2011, 10:35
od Ben Ash
http://www.youtube.com/watch?v=32rWgNho ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Muheheeeee
to je dobrý :idea: :idea: :idea: