indukční spínače

czrda
Příspěvky: 48
Registrován: 1. 9. 2011, 12:01

26. 10. 2012, 11:16

Ahoj, potřebuji poradit, pro ostatní je to asi banalita ale se zapojováním el.obvodu nemám vůbec žádné zkušenosti. Sehnal jsem si indukční spínače, ale nemohu je zapojit aby mi jeli.Mám modrého čínňana, v machu mám nastavení doufám v pořádku :D , zkoušel jsem spínat vstupy proti sobě a pokud je propojím tak mi mach sepne stopku. Spínače mají ale tři výstupy, takže netuším na co je ten třetí.Pokud máte někde plánek zapojení tak mi ho prosím sem hoďte, ale prosím s popisem co je co ve el. schématech se vůbec nevyznám.
Moc, díky.
Uživatelský avatar
pájač
Příspěvky: 1143
Registrován: 28. 1. 2008, 8:35
Bydliště: Levice

27. 10. 2012, 7:07

Jeden je kladné napájanie, druhý zem a tretí je spínaný výstup.
http://www.phoenixamerica.com/products/ ... P8200.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nemáš CNC - nič neznamenáš.
30.01.10 pokusne spustené CNC. Neviem, ako som mohol doteraz bez neho žiť. ><((((º>
http://www.fishpol.sk
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6961
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

27. 10. 2012, 9:40

ono to nebude tak jednoduché , samotný ind spínač tam nepřipojíš , ty čínani spínají proti zemi , jenže indukčák má po sepnutí na výstupu + 12V ( sepne ti napájecí napětí na svůj výstup)
ještě záleží jestly máš teda NPN nebo PNP

pošly odkaz na konkrétní typ jaký máš pak se dá něco dělat
oscar
Příspěvky: 1192
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

27. 10. 2012, 9:51

potrebujes NPN
Uživatelský avatar
pájač
Příspěvky: 1143
Registrován: 28. 1. 2008, 8:35
Bydliště: Levice

27. 10. 2012, 11:09

oscar píše:potrebujes NPN
Keď máš PNP , tak použiješ externý NPN tranzistor a jeden rezistor.
Nemáš CNC - nič neznamenáš.
30.01.10 pokusne spustené CNC. Neviem, ako som mohol doteraz bez neho žiť. ><((((º>
http://www.fishpol.sk
czrda
Příspěvky: 48
Registrován: 1. 9. 2011, 12:01

27. 10. 2012, 6:09

Ahoj, tak mám dva typy :(
http://www.ploskon.sk/gtroj2.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://bachhoa24.com/cam-bien-tu-schnei ... 06455.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6961
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

28. 10. 2012, 8:44

tak vem od ploskonu NPN jaký ti bude vyhovovat rozměrama a můžeš ho připojit bez dalších serepetiček napřímo
hnědý drát je +
modrý je -
a černý je výstup
czrda
Příspěvky: 48
Registrován: 1. 9. 2011, 12:01

6. 11. 2012, 9:33

Ahoj, díky všem za pomoc.Rozhodl jsem se pro mě asi nejschůdnější cestu, osadím osy mikrospínači.
Doufám, že mě nečeká další nepříjemné překvapení.
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

7. 11. 2012, 7:43

k těm indukčním spínačům, jak se pozná co je to za typ když tam není štítek?
a co se stane pokud vezmu NPN snímač a zátěž zapojím ne mezi plus a výstup, ale na minus a výstup jako u PNP, napětí se tam skokově mění taky (sice obráceně ale to je jedno) ??
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

7. 11. 2012, 9:34

Jen k těm štítků. Na každém snímači je gravírováno číslo. Na fotce je to špatně vidět, je to foceno mobilem, ale v reálu je to vidět velmi slušně.
Přílohy
P071112_10.27.jpg
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

7. 11. 2012, 9:37

Jó a taky když je objednávám jako náhr.díl tak je zajímá barva konce spínače.
Přílohy
P071112_10.28.jpg
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

7. 11. 2012, 4:30

RaS píše:k těm indukčním spínačům, jak se pozná co je to za typ když tam není štítek?
a co se stane pokud vezmu NPN snímač a zátěž zapojím ne mezi plus a výstup, ale na minus a výstup jako u PNP, napětí se tam skokově mění taky (sice obráceně ale to je jedno) ??
Teď to tak pročítám a myslím že to jedno není s tím zapojením. Pokud to prohodíš je uvnitř led, která to chrání a tím by to bylo nefunkční. Při sepnutí led svítí, alespoň u těch které držím v ruce.
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

7. 11. 2012, 5:04

napájení je jasný to přehodit nelze, resp pokud se přehodí tak to nejde tam je dioda.. jenže ten vstup přehodit lze to se chová naprosto stejně korektně jen invertně.. resp samozřejmě tam není plné napětí ale snížené o nějáký úbytek na diodě, podle toho se dá i zjistit jestli je to zapojený či není správně.. jenže pokud mě je jedno jestli spínám 24V nebo 23V jakože ve většině případů je, tak se ptám co se může stát pokud se to zapojí obráceně? spínací proudy tam jsou nulanula nic takže ani ten procházející proud by neměl nic odpálit..

jako číselný kody barvičky to je pěkný jenže si představ že máš 20let starý čidlo někde ve stroji a potřebuješ ho připojit k mese, kod na něm není barva černá a v podstatě je mi fuk jestli je spínací nebo rozpínací jen ho chci připojit, pokud ho zapojím správně nejde pokud takhle obráceně tak jde takže je pravděpodobně NPN otázkou je jestli to tak může být?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22433
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 11. 2012, 5:11

je to otevreny kolektor
tj. ten drat se aktivaci propoji s + nebo s - podle provedeni PNP/NPN
max tam das pull-up rezistor aby to chodilo 0V/24V
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

7. 11. 2012, 6:49

RaS píše:napájení je jasný to přehodit nelze, resp pokud se přehodí tak to nejde tam je dioda.. jenže ten vstup přehodit lze to se chová naprosto stejně korektně jen invertně.. resp samozřejmě tam není plné napětí ale snížené o nějáký úbytek na diodě, podle toho se dá i zjistit jestli je to zapojený či není správně.. jenže pokud mě je jedno jestli spínám 24V nebo 23V jakože ve většině případů je, tak se ptám co se může stát pokud se to zapojí obráceně? spínací proudy tam jsou nulanula nic takže ani ten procházející proud by neměl nic odpálit..

jako číselný kody barvičky to je pěkný jenže si představ že máš 20let starý čidlo někde ve stroji a potřebuješ ho připojit k mese, kod na něm není barva černá a v podstatě je mi fuk jestli je spínací nebo rozpínací jen ho chci připojit, pokud ho zapojím správně nejde pokud takhle obráceně tak jde takže je pravděpodobně NPN otázkou je jestli to tak může být?
Jestli chceš jeden ti pošlu na polaborování, :D zrovna co jsem fotil jsem zatím žádnej neměnil. Většinou odcházejí ty slabé a proč to nevím. Kabel k tomu ale navíc nemám. Myslím že tam mám ty kabely co je na konektoru 2x led (zel. a žlutá) a není na čidle a to do sebe nepasuje.
Ten kabel signalizuje sepnutí či né práve těmi 2x led.
Odpovědět

Zpět na „cinske desky s TB-6560 cervena a modra“