zubové čerpadlo

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6965
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

9. 8. 2013, 4:44

Stříkačka je úplně mimo, jedině kdyby byla z masivu. Ono to není úplně dokonale rozmíchané, a je nutné aby nějaký drobek neměl velký vliv na kontinuitu dávkování.

tak si dej do vřetene CNCéčka upni metlu na šlehání a nech si projet program na spirálu párkrát tam a spět a musíš to mít bez hrudek , myslím že bys nemusel dát vřetenu ani plné točky :D
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2424
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

9. 8. 2013, 8:48

Mám nějaký pneumatický válečky tak to asi vyzkouším zda to bude fungovat.
20mm světlost, 50mm zdvih - naplním to směsí a zkusím to tlačit pomocí Z-kové osy zda bude výstup stejnoměrný. U stříkačky vadí její pružnost a i bublinky ve směsi dělají paseku, výstup se pak přerušuje a není stjně tlustý.

Ještě nevím jak ten válec naplnit bez bublinek.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

10. 8. 2013, 5:23

se ti divím... já koupím víno, hřebíček ,skořici ,citrónek .... žena zasedne,přijede ještě dalších 3-6 holek každý rok ,udělám pár vzorů a jedou.... :mrgreen: chlap se nem srát tam co je dostatek emancipovanejch ženskejch rukou. :D .Protože jsem blbec kdysy ženě ukázal že mi to jde od ruky...tak abych se z toho vyvlékl pořádám pro ni a její kamarádky perníkovou párty....oni když krafou u toho tak nasekaj takové práce.
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

10. 8. 2013, 12:54

Na vytlačování kartuší se silikonem jsou i elektrocké pistole (na 220V i na akumulátor) Má to elektromotorek, převody, regulaci otáček ........ já bych to vyzkoušel použít.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6965
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

10. 8. 2013, 1:20

z kartuší se dá i vytlačovat přímo vzduchem , jsou na to pistole , jen se pouští tlak přímo na píst co je součástí kartuše
spotřeba vzduchu je malá tak by nato stačil i kompresorek z ledničky
rollfree
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 12. 2008, 1:23
Bydliště: Brno

10. 8. 2013, 2:37

PAKO.ll píše:se ti divím... já koupím víno, hřebíček ,skořici ,citrónek .... žena zasedne,přijede ještě dalších 3-6 holek každý rok
chlap se nem srát tam co je dostatek emancipovanejch ženskejch rukou
Zlata slova.
Neco jineho samozrejme je, kdyz se to dela na kseft nebo je to nejaka kazdodenni cinnost. Ale takhle jednou za rok urcite prevazi klad ze socialniho kontaktu s kamaradkama pred zaporem - pracnosti.

Ale muze to mit mozna i jine duvody. Treba kdyby ode me utekla zena a ja bych to chtel tajit, tak naskenuju zbytek pernicku z minuleho roku (v nejhorsim z fotek), necham je CNC vyrobit, a budu rozhlasovat neco u uzasne rodinne idyle. ;-)

Omlouvam se za odboceni technickeho tematu do sranda-polohy.
Soustruh Noell E0177 (Sandra), jenom kličky
Frézka 3040z (Fiona), LinuxCNC
rollfree
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 12. 2008, 1:23
Bydliště: Brno

10. 8. 2013, 2:58

packa píše:z kartuší se dá i vytlačovat přímo vzduchem , jsou na to pistole , jen se pouští tlak přímo na píst co je součástí kartuše
spotřeba vzduchu je malá tak by nato stačil i kompresorek z ledničky
Jojo, tohle se mimo jine pouziva (v malem provedeni) treba pro davkovani pajecich a lepicich past v elektronice. Taky to pouzivam.
Davkovani lepidla v prumyslu (treba pri montazi aut) se takhle myslim taky dela.

Pneumaticke davkovani je vyrobne velmi jednoduche, a navic u neho plati, ze s vetsi strikackou se pri stejnem tlaku zvetsi i tlakova sila na pist, takze je to relativne rozmerove nezavisle (kdezto u sroubu se bude pro male a velke strikacky dost menit potrebna sila).
Ale nevyhoda je, ze davkovani mnozstvi neni z principu konstantni - zalezi na viskozite davkovane latky (u pohonu sroubem je konstantni). Proto treba v elektronice, kdyz zalezi na presnem davkovani, se bud davkuje jinak (viz dale), nebo se zajistuje pokud mozno konstantni viskozita napr. ohrevem davkovaciho usti na konstatni teplotu.
To jine davkovani se dela napr. tak, ze pneumaticky zpusob zajistuje jen prisun materialu, vlastni odmereni se dela miniaturnim sroubovym cerpadlem, nebo ta pneumatika natlaci dane mnozstvi do komurky o presne velikosti, a dalsi pneumatika to pak z ni vytlaci ven.

Ale pro pernicky presnost urcite vyhovi. ;-)
Soustruh Noell E0177 (Sandra), jenom kličky
Frézka 3040z (Fiona), LinuxCNC
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

20. 8. 2013, 8:23

http://www.youtube.com/watch?v=nNH-qXSHdFw" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=zrpuMj8aLjc" onclick="window.open(this.href);return false;

plnička medu a podobných potraavinářských past.

jo a např gely když se plní do lahviček jsou samotíží nebo tlakem nahnády do hadice a v té pomocí kuličkového ložíska podobnému jako na lineárech je gel hnán vpřed .Hadice se propláchne po akci nebo vyhodí aa nasadí nová .nic jiného kromě hadice a nádrže se nezasviní.
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
chb
Příspěvky: 3803
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

21. 8. 2013, 5:52

u nás se lepidlo dávkuje tlakovým vzduchem a dávkovač ukončuje každou dávku malým cucnutím zpět.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

21. 8. 2013, 7:18

ápropos jaké děláš těsto ? jestli si mohu objednat ,tak na vánoce jeden karudes ,nějakou tu horizontku a pokud to půjde s logem JV v kruhu . :)
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Petr Bratřík
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 1. 2010, 8:18

27. 8. 2013, 3:03

Čerpadlo z ostřikovače ze starý škodovky -tam bylo zubové, a měl bys to komplet i s motorkem
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6965
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

27. 8. 2013, 6:38

Petr Bratřík píše:Čerpadlo z ostřikovače ze starý škodovky -tam bylo zubové, a měl bys to komplet i s motorkem
jenže to ti nehne s ničím hustčím jak voda
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

27. 8. 2013, 6:46

Pravda-já s ním vysál olej z převodovky auta a mělo toho plný zuby už po půl minutě, a to ten olej zas tak hustej není.
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
Petr Bratřík
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 1. 2010, 8:18

27. 8. 2013, 7:31

packa píše:
Petr Bratřík píše:Čerpadlo z ostřikovače ze starý škodovky -tam bylo zubové, a měl bys to komplet i s motorkem
jenže to ti nehne s ničím hustčím jak voda
Asi teda jak který kus, já s tím totiž vysával olej z portálů zvrchu nalívacím otvorem při výměnách ( je ho tam tedy jen asi půl litru), protože se tam dával hustý - spíš vazelína - a tou maličkou výpustnou dírou mi nechtěl vytýct, a šlo to. Jako zdroj jsem používal baterii z akušroubováku.
Motorek , alespoň na tom mém kusu není přímo součástí čerpadla, šel by lehce vyměnit za jiný.Jestli jsem tedy dobře četl, tak ale sháněl malé zubové čerpadlo, a tohle mě napadlo jako nejmenší které je snadno dostupné, pouze jsem se snažil poradit.
Pokud byla moje rada špatná tak se upřímně a hluboce omlouvám. Myslel jsem to dobře.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6965
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

27. 8. 2013, 7:36

nemáš se zač omlouvat , asi jsem i já to čerpadlo podcenil :? :( , možná dát jiný motor a mohlo by to chodit
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“