TOS FN20 poradna

Vse o konvencnich frezkach, ne o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
capajev
Příspěvky: 327
Registrován: 6. 12. 2021, 9:05
Bydliště: Praha 8 - Bohnice

18. 10. 2023, 2:42

Ahoj, doplním sem pokrok (jestli tomu tak jde říkat) se spasováním ozubeného soukolí. Výsledek je takový že nejlepší otisk dostanu při posunu vodorovného kola o 0.35-0.4mm směrem ven, svislé kolo pak adekvátně pokleslo pro vymezení vůle. Otisk je dost podobný výše uvedenému. Do ideálu to má však daleko. Kola takhle hlučí na obě strany, ale o něco méně. Svým laickým rozumem jsem usoudil že špatně sesazené běhaly už nějakou dobu a už jsou v pánu.
Přesvědčily mne o tom i vlásečnicové prasklinky, kterých jsem si všiml náhodou při zkoumání fotografií zubů a maximálního přiblížení, opravdu nepatrné, ale na každém zubu. Zdá se že potřebuji silnější brýle a lepší světlo v dílně :-) ...
Zkouším tedy sehnat náhradní ozubená kola (tato varianta vypadá nejreálněji), jinou svislou hlavu, popř. kola nechám vyrobit.
michal4985
Příspěvky: 165
Registrován: 17. 11. 2016, 5:24

26. 5. 2024, 1:48

tumlik píše: 22. 11. 2022, 4:50
testone píše: 22. 11. 2022, 4:00 ....tam se to bude hejbat jednou za uherskej rok o kousek
...velice správně a ta dělička tam bude ještě o několik řádů toho uherského roku míň :D
nevím přesně, jestli to náhodou není dělička z fn22 aka deckel a nebo byla na fn20 špéci, což nepředpokládám, klín mám z fn22, je to litinový polotovar co má cca 300mm, zatlačíš, doměříš drážku pro co nejvíc vyšroubovanej šroub a zařízneš, přesně tak se to dělá, to co ti doměří někdo jinej nemusí sedět tobě :wink:
bral jsem to na burze kilo/kus, jeden mám volnej, ať to capajev změří a porovnáme to, ale na moji sedí jak prdel na hrnec

Nemá náhodou niekto na predaj takýto klin ? 2 kusy ,jeden na delicku a treba aj na konik tiez.Zhanam to ku mojej fn32 už by som ju rad skompletizoval
Odpovědět

Zpět na „konvenční frézky“