Co jste dneska bastlili? Vytvareli....

Odpovědět
danodpp
Příspěvky: 327
Registrován: 14. 1. 2013, 10:45
Bydliště: Poprad

23. 6. 2026, 7:14

prvy projekt sem mozno nepatri...
ale v piatok som to skoncil, pre svokra
04f7372e-6d69-442c-b57a-f3d96db386ce.jpg
d2cdcc42-6bfd-43c1-a5cd-0b186a52da3f.jpg
Hotovo, patina ostala :
291f9a17-eed2-470a-af23-6d066640f3ac.jpg
...a zaciname novy projekt od "twiister" pre mna
8e18bde7-3b15-45e6-b752-4aa9adb59840.jpg
qwer
Příspěvky: 1438
Registrován: 8. 4. 2008, 8:09

23. 6. 2026, 10:42

danodpp píše: 23. 6. 2026, 7:14
Hotovo, patina ostala :
Až na tie riadítka, brzdu a držiak stupačiek dobré
danodpp
Příspěvky: 327
Registrován: 14. 1. 2013, 10:45
Bydliště: Poprad

24. 6. 2026, 9:00

qwer píše: 23. 6. 2026, 10:42
danodpp píše: 23. 6. 2026, 7:14
Hotovo, patina ostala :
Až na tie riadítka, brzdu a držiak stupačiek dobré
tak stupacky su z "reumaplechov" , tak isto aj pedal zad.brzdy :cry:
a co je zle s riaditkami? :shock:
brzdu spojku som nechal povodne, lebo pozink som nevedel zohnat s gulickami na konci, iba chromovane a to by moc svietilo
mne sa najviac nepaci dobite svetlo :( ak by som ho klepal, farba by sla celkom dole
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7582
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

24. 6. 2026, 9:46

řídítka jsou taky z "20" (s plechama)
21 (bez plechů) měla jiný, širší
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 3149
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

25. 6. 2026, 7:37

Přesně tak, držáky stupaček jsou z nulapětky. Měla velký kryt na nohy. Řídítka si nepamatuju.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7582
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

25. 6. 2026, 9:39

pafik píše: 25. 6. 2026, 7:37 Přesně tak, držáky stupaček jsou z nulapětky. Měla velký kryt na nohy. Řídítka si nepamatuju.
ne z 05 ale z Jawa 20
20 se od 21 lišila třema věcma
řídítka, kryt na kolena - "plechy" , to se při přestavbě na 21 nahrazovalo tou malou spodní polovinou a dále se to lišilo tzv. křížem
to byl svařenec zespoda přišroubovanej k rámu a motoru, na něm byl stojánek a u 21 na něm byly přišroubovaný kovaný stupačky s gumovým návlekem
u 20 přímo součástí toho kříže jsou plechové U profily na kterých byl přišroubovanej spodek velkého krytu na kolena který sloužil i jako stupačky
ty U profily jsou na foto, jsou na nich krásně vidět dírky na šroubky na ten kryt
ten kdo to přestavoval tam nechal kříž z "20"
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
danodpp
Příspěvky: 327
Registrován: 14. 1. 2013, 10:45
Bydliště: Poprad

25. 6. 2026, 7:20

testone píše: 25. 6. 2026, 9:39
pafik píše: 25. 6. 2026, 7:37 Přesně tak, držáky stupaček jsou z nulapětky. Měla velký kryt na nohy. Řídítka si nepamatuju.
ne z 05 ale z Jawa 20
20 se od 21 lišila třema věcma
řídítka, kryt na kolena - "plechy" , to se při přestavbě na 21 nahrazovalo tou malou spodní polovinou a dále se to lišilo tzv. křížem
to byl svařenec zespoda přišroubovanej k rámu a motoru, na něm byl stojánek a u 21 na něm byly přišroubovaný kovaný stupačky s gumovým návlekem
u 20 přímo součástí toho kříže jsou plechové U profily na kterých byl přišroubovanej spodek velkého krytu na kolena který sloužil i jako stupačky
ty U profily jsou na foto, jsou na nich krásně vidět dírky na šroubky na ten kryt
ten kdo to přestavoval tam nechal kříž z "20"

presne, vidim ze sa vyznate :D
ono to bude tym, ze to je typ 20 ... ale dedo tam nechcel reuma plechy, a mne to vyhovuje, pretoze reumaplechy si vezmem ja na moju 05 :lol: 8)
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 3149
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

26. 6. 2026, 7:54

testone píše: 25. 6. 2026, 9:39
pafik píše: 25. 6. 2026, 7:37 Přesně tak, držáky stupaček jsou z nulapětky. Měla velký kryt na nohy. Řídítka si nepamatuju.
ne z 05 ale z Jawa 20
20 se od 21 lišila třema věcma
řídítka, kryt na kolena - "plechy" , to se při přestavbě na 21 nahrazovalo tou malou spodní polovinou a dále se to lišilo tzv. křížem
to byl svařenec zespoda přišroubovanej k rámu a motoru, na něm byl stojánek a u 21 na něm byly přišroubovaný kovaný stupačky s gumovým návlekem
u 20 přímo součástí toho kříže jsou plechové U profily na kterých byl přišroubovanej spodek velkého krytu na kolena který sloužil i jako stupačky
ty U profily jsou na foto, jsou na nich krásně vidět dírky na šroubky na ten kryt
ten kdo to přestavoval tam nechal kříž z "20"
Nepoučuj mě, na čem jsem za mlada jezdil ....
A z čeho jsem posléze udělal teréňáka, na kterého jsem dostal spolužačku z gymplu .... :D
jawa-50-typ-05-standard-pionyr-1962_01
jawa-50-typ-05-standard-pionyr-1962_01.jpg
Uživatelský avatar
Zbýňa
Příspěvky: 2185
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

26. 6. 2026, 8:04

Ale no tak pánové. 05 je předchůdce typu 20 a obě mají velké plechy na nohy. Hlavní rozdíl je v motoru, kde si typ 05 ještě nese znaky předchozího typu 555. Typ 21 je pak sportovnější verze z od typu 20 a má změny co popsal testone. Tedy menší prst, široká řídítka s hrazdou, klasické stupačky.
Naposledy upravil(a) Zbýňa dne 26. 6. 2026, 9:09, celkem upraveno 1 x.
https://photos.app.goo.gl/j6vxUMQS661f5bVb8
tomik.tk
Příspěvky: 742
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

26. 6. 2026, 8:45

jenze na puvodnim obrazku je podle karteru uz 20 ? vyjadrujme se presne :-)
neni skoda oktavka jako oktavka, ze jo :-)
tk.
Zbýňa píše: 26. 6. 2026, 8:04 Ale no tak pánové. 05 je předchůdce typu 20 a obě mají velké plechy na nohy. Hlavní rozdíl je v motoru, kde si typ 05 ještě nese znaky předchozího typu 555. Typ 21 je pak sportovnější verze z od typu 20 a má změny co popsal testové. Tedy menší prst, široká řídítka s hrazdou, klasické stupačky.
qwer
Příspěvky: 1438
Registrován: 8. 4. 2008, 8:09

26. 6. 2026, 8:57

tomik.tk píše: 26. 6. 2026, 8:45 jenze na puvodnim obrazku je podle karteru uz 20 ? vyjadrujme se presne :-)
neni skoda oktavka jako oktavka, ze jo :-)
tk.
Zbýňa píše: 26. 6. 2026, 8:04 Ale no tak pánové. 05 je předchůdce typu 20 a obě mají velké plechy na nohy. Hlavní rozdíl je v motoru, kde si typ 05 ještě nese znaky předchozího typu 555. Typ 21 je pak sportovnější verze z od typu 20 a má změny co popsal testové. Tedy menší prst, široká řídítka s hrazdou, klasické stupačky.
Nemaš pravdu- veko má nalievací otvor na olej vzadu- je to 05-ka. J20 mal nalievací otvor vpredu veka.
Uživatelský avatar
Zbýňa
Příspěvky: 2185
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

26. 6. 2026, 9:12

tomik.tk píše: 26. 6. 2026, 8:45 jenze na puvodnim obrazku je podle karteru uz 20 ? vyjadrujme se presne :-)
neni skoda oktavka jako oktavka, ze jo :-)
tk.
Zbýňa píše: 26. 6. 2026, 8:04 Ale no tak pánové. 05 je předchůdce typu 20 a obě mají velké plechy na nohy. Hlavní rozdíl je v motoru, kde si typ 05 ještě nese znaky předchozího typu 555. Typ 21 je pak sportovnější verze z od typu 20 a má změny co popsal testové. Tedy menší prst, široká řídítka s hrazdou, klasické stupačky.
Popisuju typy, nikde nepíšu co je na fotkách. Když už, ale tedy, tak oranžová je 20 a modrá 05.
https://photos.app.goo.gl/j6vxUMQS661f5bVb8
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“