Co jste dneska bastlili? Vytvareli....
tak stupacky su z "reumaplechov" , tak isto aj pedal zad.brzdy
a co je zle s riaditkami?
brzdu spojku som nechal povodne, lebo pozink som nevedel zohnat s gulickami na konci, iba chromovane a to by moc svietilo
mne sa najviac nepaci dobite svetlo
řídítka jsou taky z "20" (s plechama)
21 (bez plechů) měla jiný, širší
21 (bez plechů) měla jiný, širší
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
ne z 05 ale z Jawa 20
20 se od 21 lišila třema věcma
řídítka, kryt na kolena - "plechy" , to se při přestavbě na 21 nahrazovalo tou malou spodní polovinou a dále se to lišilo tzv. křížem
to byl svařenec zespoda přišroubovanej k rámu a motoru, na něm byl stojánek a u 21 na něm byly přišroubovaný kovaný stupačky s gumovým návlekem
u 20 přímo součástí toho kříže jsou plechové U profily na kterých byl přišroubovanej spodek velkého krytu na kolena který sloužil i jako stupačky
ty U profily jsou na foto, jsou na nich krásně vidět dírky na šroubky na ten kryt
ten kdo to přestavoval tam nechal kříž z "20"
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
testone píše: ↑25. 6. 2026, 9:39ne z 05 ale z Jawa 20
20 se od 21 lišila třema věcma
řídítka, kryt na kolena - "plechy" , to se při přestavbě na 21 nahrazovalo tou malou spodní polovinou a dále se to lišilo tzv. křížem
to byl svařenec zespoda přišroubovanej k rámu a motoru, na něm byl stojánek a u 21 na něm byly přišroubovaný kovaný stupačky s gumovým návlekem
u 20 přímo součástí toho kříže jsou plechové U profily na kterých byl přišroubovanej spodek velkého krytu na kolena který sloužil i jako stupačky
ty U profily jsou na foto, jsou na nich krásně vidět dírky na šroubky na ten kryt
ten kdo to přestavoval tam nechal kříž z "20"
presne, vidim ze sa vyznate
ono to bude tym, ze to je typ 20 ... ale dedo tam nechcel reuma plechy, a mne to vyhovuje, pretoze reumaplechy si vezmem ja na moju 05
Nepoučuj mě, na čem jsem za mlada jezdil ....testone píše: ↑25. 6. 2026, 9:39ne z 05 ale z Jawa 20
20 se od 21 lišila třema věcma
řídítka, kryt na kolena - "plechy" , to se při přestavbě na 21 nahrazovalo tou malou spodní polovinou a dále se to lišilo tzv. křížem
to byl svařenec zespoda přišroubovanej k rámu a motoru, na něm byl stojánek a u 21 na něm byly přišroubovaný kovaný stupačky s gumovým návlekem
u 20 přímo součástí toho kříže jsou plechové U profily na kterých byl přišroubovanej spodek velkého krytu na kolena který sloužil i jako stupačky
ty U profily jsou na foto, jsou na nich krásně vidět dírky na šroubky na ten kryt
ten kdo to přestavoval tam nechal kříž z "20"
A z čeho jsem posléze udělal teréňáka, na kterého jsem dostal spolužačku z gymplu ....
jawa-50-typ-05-standard-pionyr-1962_01
Ale no tak pánové. 05 je předchůdce typu 20 a obě mají velké plechy na nohy. Hlavní rozdíl je v motoru, kde si typ 05 ještě nese znaky předchozího typu 555. Typ 21 je pak sportovnější verze z od typu 20 a má změny co popsal testone. Tedy menší prst, široká řídítka s hrazdou, klasické stupačky.
Naposledy upravil(a) Zbýňa dne 26. 6. 2026, 9:09, celkem upraveno 1 x.
https://photos.app.goo.gl/j6vxUMQS661f5bVb8
jenze na puvodnim obrazku je podle karteru uz 20 ? vyjadrujme se presne 
neni skoda oktavka jako oktavka, ze jo
tk.
neni skoda oktavka jako oktavka, ze jo
tk.
Zbýňa píše: ↑26. 6. 2026, 8:04 Ale no tak pánové. 05 je předchůdce typu 20 a obě mají velké plechy na nohy. Hlavní rozdíl je v motoru, kde si typ 05 ještě nese znaky předchozího typu 555. Typ 21 je pak sportovnější verze z od typu 20 a má změny co popsal testové. Tedy menší prst, široká řídítka s hrazdou, klasické stupačky.
Nemaš pravdu- veko má nalievací otvor na olej vzadu- je to 05-ka. J20 mal nalievací otvor vpredu veka.tomik.tk píše: ↑26. 6. 2026, 8:45 jenze na puvodnim obrazku je podle karteru uz 20 ? vyjadrujme se presne
neni skoda oktavka jako oktavka, ze jo
tk.
Zbýňa píše: ↑26. 6. 2026, 8:04 Ale no tak pánové. 05 je předchůdce typu 20 a obě mají velké plechy na nohy. Hlavní rozdíl je v motoru, kde si typ 05 ještě nese znaky předchozího typu 555. Typ 21 je pak sportovnější verze z od typu 20 a má změny co popsal testové. Tedy menší prst, široká řídítka s hrazdou, klasické stupačky.
Popisuju typy, nikde nepíšu co je na fotkách. Když už, ale tedy, tak oranžová je 20 a modrá 05.tomik.tk píše: ↑26. 6. 2026, 8:45 jenze na puvodnim obrazku je podle karteru uz 20 ? vyjadrujme se presne
neni skoda oktavka jako oktavka, ze jo
tk.
Zbýňa píše: ↑26. 6. 2026, 8:04 Ale no tak pánové. 05 je předchůdce typu 20 a obě mají velké plechy na nohy. Hlavní rozdíl je v motoru, kde si typ 05 ještě nese znaky předchozího typu 555. Typ 21 je pak sportovnější verze z od typu 20 a má změny co popsal testové. Tedy menší prst, široká řídítka s hrazdou, klasické stupačky.
https://photos.app.goo.gl/j6vxUMQS661f5bVb8
toto som si ani nevsimolqwer píše: ↑26. 6. 2026, 8:57Nemaš pravdu- veko má nalievací otvor na olej vzadu- je to 05-ka. J20 mal nalievací otvor vpredu veka.tomik.tk píše: ↑26. 6. 2026, 8:45 jenze na puvodnim obrazku je podle karteru uz 20 ? vyjadrujme se presne
neni skoda oktavka jako oktavka, ze jo
tk.
Zbýňa píše: ↑26. 6. 2026, 8:04 Ale no tak pánové. 05 je předchůdce typu 20 a obě mají velké plechy na nohy. Hlavní rozdíl je v motoru, kde si typ 05 ještě nese znaky předchozího typu 555. Typ 21 je pak sportovnější verze z od typu 20 a má změny co popsal testové. Tedy menší prst, široká řídítka s hrazdou, klasické stupačky.
ale nastastie druhy motor co som zohnal mal rovnake veko, takze pohoda
p.s.musel som menit kartre, lebo povodne boli zvarane a krive ako nase asfaltove cesty 3 triedy