Co jste dneska bastlili? Vytvareli....

Odpovědět
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2684
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

26. 6. 2026, 10:40

Skvěle zpracovaná deska čínský s.račky svářečky. Nechápu, jak si to muze nekdo koupit.
Přílohy
20260626_233442.jpg
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 1213
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Čechy
Kontaktovat uživatele:

27. 6. 2026, 6:08

stanik84 píše: 26. 6. 2026, 10:40Skvěle zpracovaná deska čínský s.račky svářečky. Nechápu, jak si to muze nekdo koupit.
Ale je tak lehoučká, vejde se do kapsy, a dá se koupit za peníze, které by jinak propili za dvě kalení v music clubu (s rozbitou fwb teda).
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 3151
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

27. 6. 2026, 7:44

stanik84 píše: 26. 6. 2026, 10:40 Skvěle zpracovaná deska čínský s.račky svářečky. Nechápu, jak si to muze nekdo koupit.
Primární problém je, že to takhle někdo vyrobí. To, že to někdo koupí je až druhotný problém.
Je to jako s tím pepinovým hrncem krušnohorců ... :)
zverodoktor
Příspěvky: 3768
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

27. 6. 2026, 7:48

Ja by som povedal, že to je presne naopak. Blbec nieje ten, kto to vyrobí a predá, ale ten kto to kúpi.
SU32, MN80, FN25, ISEL4433, Jakobsen SJ25, N1, VS16, Anycubic Kossel
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 3090
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

27. 6. 2026, 9:33

A ono se pri nakupu bezne kouka pod dekl, abych videl, jak je to udelany?
Je to uplne blba otazka?
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2684
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

27. 6. 2026, 10:44

Leccos napoví cena - řídím se tím, že "Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levný věci". Zase ale člověk nesmí být kretén, aby přeplácel přeprodanou Čínu. Jsem asi zvyklej na trochu jinou elektroniku... nechci a nebudu psát co dělám.

Číňan není kretén a dokáže si to spočítat. Ale ten větrák natvrdo připájenej k desce na 5 cm kabelu mě rozsekal. Optimalizace nákladů v přímým přenosu. Mám v oblibě věci kolem roku 1990-2000 - to jsou ještě poctivý stroje - jak tu říká jeden pán - jeste čitelný (třeba ty svářečky Kemppi co mám). Třeba i NC frézky atd. Teď jsem přitáhl takový trochu zajímavý věci - pár robůtků a to je "iné kafe". Na to je radost pohledět. Jednoduchý a funkční.

Tohle stejně nevyřešíme... Ale mám radost z jiný věci - novej raťafák (border teriér) - chudáci kočky :D
Přílohy
drak.png
chb
Příspěvky: 3931
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

27. 6. 2026, 3:33

tak, tak, toto naštěstí roste bez přičinění lidi
Přílohy
IMG_3870.jpeg
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
zverodoktor
Příspěvky: 3768
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

27. 6. 2026, 3:46

lapa píše: 27. 6. 2026, 9:33 A ono se pri nakupu bezne kouka pod dekl, abych videl, jak je to udelany?
Je to uplne blba otazka?
Máš pravdu, nekuká, ale nebolo by to na škodu. Dnes, keď je od pohľadu skoro nemožné určiť pôvod a kvalitu, obvykle siahnem pred nákupom po nejakej recenzii. Dnes je našťastie bežné, že dakto na YT si dal námahu zariadenie otestovať a nazrieť mu pod sukňu. Obzvlášť som opatrný pri podozrivo lacných verziách (napr. zváračky). Každopádne cena nieje už dnes žiadnym zaručeným merítkom kvality.
SU32, MN80, FN25, ISEL4433, Jakobsen SJ25, N1, VS16, Anycubic Kossel
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 9570
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

27. 6. 2026, 4:15

stanik84 píše: 27. 6. 2026, 10:44 Leccos napoví cena
A kolik teda stála? Parkside, co mám u našich, stála asi 1200 a plošňák a vůbec zpracování vevnitř vypadá velmi dobře.
Naposledy upravil(a) Thomeeque dne 27. 6. 2026, 5:31, celkem upraveno 1 x.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Dawe
Příspěvky: 3110
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

27. 6. 2026, 5:22

stanik84> to je fakt deska na bliti. Nechapu :shock:
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“